Průvodce na cestě za úspěšným a spokojeným životem: Když už nemůžete, tak přidejte!

Přinášíme další díl průvodce za úspěšným a spokojeným životem od Petry L. Krajčinovič. Pokračování nazvané „Když už nemůžete, tak přidejte!“ si můžete přečíst po rozkliknutí článku.

 

Pokud máte pocit, že se vám všechno hroutí pod rukama a vy už doopravdy nemůžete, je čas přidat. Takové stavy má občas každý, jsou běžné. Kdykoliv je mi opravdu těžko a zdá se mi, že se proti mně spiknul celý svět, opakuji si větu: „Jaks to dokázala, že není ještě hůř.“ Možná si řeknete, co je na tom, tohle přece nemůže fungovat. Ne, ne, je to opravdu zázračná věta, která dodá sílu a energii bojovat a jít dál. O tom, že jsme nepřítelem sami sobě někdy příště, ale fakt, že se necháváme válcovat negativními myšlenkami a rezignovaně skládáme zbraně před bitvou, vám povím hned teď.

Když si řeknete: „ Jaks to dokázal, dokázala, že není ještě hůř“?, mozek eliminuje hůř a zaměří se na dokázal-dokázala. Ihned začnete vypočítávat, co všechno jsme už zvládli, jaké jsme využili schopnosti a znalosti k překonání překážek, začneme sčítat pozitiva a všechno špatné se rázem odplaví pryč. Jednoduše naskočíte do pozitvního modu a začnete přemýšlet a možná, já už to tak mám, těšit se, jak se s výzvami a nepříjemnostmi poperete.

Mám jednou skvělou klientku, kterou čekalo v práci „porcování medvěda“ – rozdělování, či spíše přidělování klientů na další fiskální období. Pracujeme spolu na jejím osobním růstu už dlouho, její zaměstnání není naším častým tématem. Pár dní před oním dělením jsme měly sezení, má klientka byla nervózní, měla negativně nastavené vnímání situace a dovolím si říct, že se bála, jak komplikované klienty dostane. V rámci rozhovoru jsme pozvolna přešly v koučování. Za pár minut se situace obrátila a obě jsme pocítily ohromnou sílu a klientka neuvěřitelnou chuť přijmout nové a nejednoduché zadání jako výzvu. Tehdy padla otázka, ve které zaznělo jaks dokázala, že není ještě hůř. Zaměřila jsem se na její nesporně přínosnou vlastnost – houževnatost.

Ať už jde o nedorozumění v práci, konflikt se šéfovou, doma vám řádí těžko zvladatelné dítě, odmítli vás na třetím pohovoru a vy ztrácíte sílu a motivaci. Zhluboka se nadechněte.

 

Jak na věc:

Jsou dny, kdy má člověk pocit, že už nemůže, je na dně mentálních i fyzických sil. V takových dnech, máte ještě víc síly, než se domníváte, pokud jste zdraví, samozřejmě. Vyzkoušela jsem to na sobě mnohokrát. A nejen na sobě. Často ke mně do Čisté duše chodí lidé, kteří si procházejí krizí, ať už osobní či pracovní. Jsou to ti, kteří se nechtějí ve svých tématech utápět na terapiích, ale lidé, co se potřebují vyčistit a chtějí posunout kupředu a pozitivně růst. I když jsou mnohdy na dně, trpí syndromem vyhoření a mají chuť se vším praštit, existuje způsob. Čím víc se člověk o sobě dozví, tím víc dokáže navenek dokázat, víc změnit.

Přidejte! Nevzdávejte se! Vyzbrojte se argumenty, buďte připravení dokázat to a nenechte se překvapit. Síla úspěšných je ve zvládnutí vlastní mentální hry. Dokázat ovládat vnitřní mentální hru je dalším znakem emocionální zralosti.

…a nebo se stavte u mě…

 

MgA. Petra L.KrajčinovičPetra L. Krajčinovič  – terapeut mentální aktivity, akreditovaný profesionální kouč MŠMT a ICF (mezinárodní federace koučů), mentorka, autorka úspěšných motivačních článků a grow up blogů.

www.cista-duse.cz

 

 Pomáhá lidem

  1. nalézt jejich potenciál, zvýšit sebedůvěru a sebevědomí, uvědomění a zodpovědnost
  2. nastartovat motivační mechanismy
  3. klienti pod jejím vedením dosahují svého maxima, např. zakládání podnikání, vlastní značky, významných osobních i pracovních úspěchů, finanční prosperity a stability
  4. prostřednictvím mocných terepaeutických a koučovacích technik nalézají klienti velmi rychle vnitřní zdroje a potenciál a dosahují spokojenosti, radosti, výtečné mentální a fyzické kondice.