Tyhle věci zřejmě nemyjete tak často, jak byste měli: Na co nejčastěji zapomínáme?

Odpadkový koš, dálkový ovladač nebo polštáře. Odpadky sice vyhodíme, ale na omytí samotného koše už často nemyslíme. Na co bychom si měli dát pozor, co se hygieny v domácnosti týče?

Odpadkový koš

Odpad někdy unikne z pytlíku a zašpiní dno nebo strany samotného koše. Abyste se zbavili mikrobů a zápachu, nasypejte na dno trochu jedlé sody, nechte 10 minut působit, postříkejte univerzálním čističem a otřete papírovými utěrkami. Poté koš vypláchněte a nechte usušit.

Polštáře

I když své povlečení většina lidí mění dostatečně, na samotné polštáře řada z nás zapomíná. Právě v nich se přitom může držet řada nečistot a mohou v nich bujet kolonie roztočů. Podle odborníků není potřeba prát polštáře při každém převlékání ložního prádla. Bohatě postačí vyprat je alespoň dvakrát do roka.

Kliky a vypínače

Jedná se o místa, na která sahají všichni členové domácnosti, mnohokrát denně a to nehledě na to, co mají zrovna na rukách, kdy si je naposledy myli nebo na co naposledy sahali. Efektivně vyčistit je můžete například s trochou octa na papírové utěrce.

Dálkový ovladač

Podobně jako kliky a vypínače jsou na tom také dálkové ovladače k elektronice. K očištění ovládání vám pomohou antibakteriální vlhčené ubrousky, jaké se dají koupit v každé drogerii. Využít je můžete rovnou i přetření svého mobilního telefonu nebo klávesnice u počítače.