Zpěvák Karel Štědrý oslaví 80. narozeniny! Který jeho hit máte nejraději? ANKETA

Zpěvák Karel Štědrý, který se narodil 10. dubna 1937, patřil k hlavním představitelům slavné éry české populární hudby 60. let. Jeho působení v Redutě, Semaforu i v Rokoku lemuje množství úspěšných písní i hereckých rolí. Postupně se z interpreta šlágrů přerodil i v konferenciéra a scenáristu, aby nakonec showbyznys sledoval coby podnikatel.

Rodák z Prahy vystudoval železniční stavitelství, toto povolání však nikdy nevykonával. V roce 1959 spoluzakládal divadlo Semafor, kde setrval ve stálém angažmá do roku 1962. Poté se na tři roky stalo jeho domovskou scénou divadlo Rokoko.

Proslavil se především jako zpěvák hitů Mám malý stan (duet s Waldemarem Matuškou), Písmena nebo Magdaléna. Jako herec se objevil ve filmech Kdyby tisíc klarinetů (1964) nebo Ta naše písnička česká (1967).

Když byl na počátku 70. let “odejit” z divadla Rokoko, vystřídal několik tanečních orchestrů, než v roce 1974 zakotvil jako zpěvák a konferenciér orchestru Karla Vlacha. Paralelně v sobě Štědrý našel i scenáristický talent a uplatnil se též v roli moderátora v rozhlase a televizi.

V pořadu Melodie stříbrného plátna spojil hudební um s celoživotní vášní pro film, uváděl pořad Vysílá Studio A a zároveň účinkoval například v Kabaretu u dobré pohody. V 90. letech začal podnikat s nápojovými automaty a delikatesami. Štědrý je potřetí ženatý, má dvě dcery a syna.

Který hit Karla Štědrého máte nejraději? Hlasujte v naší anketě.

[totalpoll id=”175616″]

Zdroj: ČTK