FOTBAL: Liberec prohrál s Marseille, v Evropské lize pokračuje jen Sparta

10. prosince 2015·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Liberce do jarních vyřazovacích bojů Evropské ligy nepostoupili. V závěrečném 6. kole Slovan doma podlehl v přímém souboji o druhé místo Marseille 2:4. V play off bude hrát jen Sparta.

Liberec se snažil hrát s favoritem otevřenější partii než v říjnu v Marseille, jenže už ve 14. minutě svou chybou nabídl soupeři důležitý první gól. Folprecht ve středu pole udělal chybu, Barrada bleskově vysunul Batshuayie a ten přízemní střelou překonal Koubka. Navíc N’Koudou ve 43. minutě zvýšil na 0:2.

Hned tři minuty po přestávce už to bylo o tři branky, když na Koubka šel z úhlu Barrada a obloučkem domácího brankáře přehodil. Slovan přesto ještě dokázal závěr zdramatizovat. V 74. minutě fauloval N’Koulou Pavelku a Bakoš z penalty nezaváhal. Hned za minutu zacentroval z pravé strany Jefremov a střídající Šural hlavičkou snížil na rozdíl jedné trefy. K výhře ale stále domácí potřebovali dva góly. V závěru vrhli všechny síly do útoku a ve čtvrté minutě nastavení je z brejku potrestal střídající Ocampos.

Slovan Liberec – Olympique Marseille 2:4 (0:2)

Branky: 75. Bakoš z pen., 76. Šural – 14. Batshuayi, 43. N’Koudou, 48. Barrada, 90.+4 Ocampos. Rozhodčí: Schörgenhofer – Kolbitsch, Brandner – Ouschan, Muckenhammer (všichni Rak.). ŽK: Bakoš, Pavelka, Jefremov, Bartošák – Mandanda, Cabella, Batshuayi, N’Koulou, Romao. Diváci: 9700 (vyprodáno).

Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák – Pavelka, Folprecht (60. Rabušic) – Jefremov, Shala (66. Šural), Sýkora (89. Kerbr) – Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Fotbalisté Plzně, kteří už byli bez šance na postup, se rozloučili s Evropskou ligou domácí remízou 3:3 se španělským Villarrealem. Domácí začali výborně. V pokutovém území zahrál Jokič rukou a pokutový kop v osmé minutě proměnil Kolář, který poslal gólmana Barbosu na opačnou stranu. Pět minut před pauzou hosté ve velké mlze vyrovnali. Bakambu si nejprve přehodil stopera Baránka, pak udělal kličku Bolkovi a snadno zakončil do odkryté branky.

V 62. minutě španělský tým vývoj zápasu otočil, když se střídající Dos Santos z velkého úhlu nečekaně trefil na vzdálenější tyč. Plzeň ale už za tři minuty odpověděla. Kopic z pravé strany odcentroval a Kovařík si mezi obránci našel místo k umístěné hlavičce. V poslední minutě sice krásnou střelou přiblížil Plzni vítězství Hořava, jenže po chybě v defenzivě vyrovnal v nastavení Bruno.

Viktoria Plzeň – Villarreal CF 3:3 (1:1)

Branky: 8. Kolář z pen., 65. Kovařík, 90. Hořava – 40. Bakambu, 62. Dos Santos, 90.+3 Bruno. Rozhodčí: Chapron – Cano, Debart (všichni Fr.). ŽK: Matějů, Kopic, Kučera – Jokič. Diváci: 10.071.

Plzeň: Bolek – Matějů, Hejda, Baránek, Limberský – Kučera (88. Procházka), Hořava – Kopic (83. Petržela), Kolář, Kovařík – Holenda (71. Mahmutovič). Trenér: Krejčí.