HOKEJ: Kanada vypráskala Švédy, postoupilo i domácí Rusko

19. května 2016·Zprávy·Redakce

Domácí hokejisté Ruska postoupili do semifinále mistrovství světa, když vyřadili Německo 4:1 a budou hrát s Finskem. Ve druhé dvojici doplnili Američany Kanaďané, kteří vypráskali Švédsko 6:0.

Dvěma góly se na výhře sborné podílel Vadim Šipačov, který si upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje. Poprvé na šampionátu se střelecky prosadil také hvězdný útočník Alexandr Ovečkin.Přitom jako první se gólově prosadili Němci. V 5. minutě otevřel skóre Reimer. Domácí začali střílet až ve druhé třetině. Šipačov nejprve vyrovnal, pak připravil druhý gól Dadonovovi a třetí vstřelil po rychlém přečíslení sám. Ve 43. minutě si pak premiérovou trefu na šampionátu připsal nejlepší střelec NHL Ovečkin.

Kanaďané rozhodli čtyřmi trefami mezi 19. a 33. minutou. Skóre otevřel Mark Scheifele, ve druhé třetině se pak trefili Matt Dumba, Brad Marchand a Max Domi. Ve třetí části završili výsledek Mark Stone a Derick Brassard. Čisté konto vychytal Cam Talbot. Zámořský celek, který na turnaji kromě porážky s Finskem sedmkrát vyhrál, usiluje o 26. zlato v historii. Pro Švédy, kteří se stejně jako loni nedostali mezi nejlepší čtyřku a poslední medaili získali v roce 2014 (bronz), turnaj končí.

Mistrovství světa v hokeji, čtvrtfinále:

Rusko – Německo 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Šipačov (Dadonov, Bělov), 28. Dadonov (Šipačov), 35. Šipačov (Tělegin), 43. Ovečkin (Kuzněcov, Ljubimov) – 5. Reimer. Rozhodčí: Björk (Švéd.), Rantala (Fin.) – Lhotský (ČR), McIntyre (USA). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 12.199.

Kanada – Švédsko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Scheifele (O’Reilly, Stone), 27. Dumba (Stone, Scheifele), 33. Marchand (Dumba, Scheifele), 33. Domi (Reinhart, Matheson), 52. Stone, 54. Brassard (Gallagher, Hall). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Sidorenko (Běl.) – Ritter (USA), Suominen (Fin.). Vyloučení: 5:4, navíc Burakovsky (Švéd.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6090.

Je konec! Hokejisté prohráli s Amerikou a jedou z mistrovství světa domů

Zklamaní hokejisté: Dva týdny jsme rozdávali radost, závěr nás kvůli fanouškům mrzí