Na pohřbu Floyda se omylem objevil snímek bývalého hráče fotbalu

Organizátoři úterního pohřbu černocha George Floyda v texaském Houstonu při obřadu na promítacím plátně na stěně ukazovali fotografii bývalého hráče amerického fotbalu stejného jména jako muž, který zemřel při brutálním zásahu bělošského policisty. Fotografie někdejšího člena týmu New York Jets, kterému je nyní 59 let, se objevila ve zpravodajství britské BBC a některých amerických televizních stanic.

Na úterním pohřbu George Floyda se sešly stovky truchlících oblečených v bílém. Během smutečního obřadu, který trval několik hodin, byly promítány fotografie ze života zemřelého.

Objevil se mezi nimi i černobílý snímek bývalého hráče amerického fotbalu George Floyda. Americká média dnes uvedla, že pohřební služba, která obřad zorganizovala, se k tomuto omylu zatím nevyjádřila.

BBC dnes připustila, že snímek použila v úterý ve své zpravodajské relaci News at Ten. “Nevíme, proč byla během obřadu využita tato fotografie, ale následně jsme ji použili jako součást našeho zpravodajství o obřadu,” uvedla britská televizní a rozhlasová stanice. Prý stále zjišťuje, co se stalo, a ujišťuje, že rozhodně nebylo jejím záměrem někoho urazit.

Šestačtyřicetiletý George Floyd zemřel 25. května v Minneapolisu, když mu při zatýkání bělošský policista skoro devět minut klečel na krku. Dělo se tak přesto, že zatýkaný opakovaně naříkal, že nemůže dýchat. Floydova smrt vyvolala ve stovkách amerických měst demonstrace a odstartovala práce na reformě policie.

Galerie