Skvělá Kvitová! Česká tenistka vyhrála turnaj ve Stuttgartu a vyrovnala se Mandlíkové

28. dubna 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Petra Kvitová. (Foto: ČTK)

Tenistka Petra Kvitová vyhrála poprvé v kariéře halový antukový turnaj ve Stuttgartu. Ve finále porazila Estonku Anett Kontaveitovou 6:3 a 7:6, jako první hráčka v letošní sezoně vybojovala druhý titul a ziskem celkově již 27. trofeje se vyrovnala Haně Mandlíkové.

Devětadvacetiletá Kvitová přidala triumf ve Stuttgartu k lednovému úspěchu ze Sydney. Ve finále hrála i na grandslamovém Australian Open a v Dubaji. Bilanci duelů o titul si vylepšila na 27:9 a v pondělí se vrátí na druhé místo světového žebříčku.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová je nyní v počtu titulů druhou nejlepší Češkou spolu s Mandlíkovou. Nedostižná bývalá světová jednička Martina Navrátilová během kariéry vybojovala ve dvouhře 167 titulů.

V duelu se světovou patnáctkou Kontaveitovou odvrátila Kvitová dva brejkboly v první hře a pak už podávala dobře. Využila jediný brejkbol, který si v úvodní sadě vypracovala, zvýšila na 4:2 a set dopodávala.

V napínavé druhé sadě prolomila soupeřce servis na 1:0, ale vzápětí prohrávala 1:3. Srovnala na 3:3 a za stavu 4:5 odvrátila při svém podání dva setboly.

V tie-breaku pak Kvitová dominovala. Vedla 6:0 a třetí mečbol proměnila nechytatelným forhendem. “Byla jsem tady celý týden s kamarády, děkuji za podporu a děkuju i trenérům domů, snad se koukali,” řekla Kvitová při vyhlášení na dvorci.

Turnaj ve Stuttgartu má druhý rok po sobě českou šampionku. Loni zvedla trofej nad hlavu Karolína Plíšková.