Tisíce lidí dnes budou po zimě opět uklízet Česko

7. dubna 2018·Zprávy·Barbora Pisingerová

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Tisíce dobrovolníků po celém Česku se v sobotu zapojí do jarního úklidu měst, vesnic a přírody. Při pravidelné akci Ukliďme svět, ukliďme Česko se pokusí zbavit své okolí nepořádku a černých skládek. Letošní patronkou akce je biatlonistka Gabriela Koukalová, které odpadky v přírodě mimo jiné komplikují sportovní přípravu.

“Není výjimkou, když při jízdě ve stopě vytáhnu na hůlce třeba PET lahev nebo jiný předmět, který nemá v lese co dělat. Proto jsem sama už dříve odpadky ze stopy sbírala a podpořit akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, především v osvětové rovině, mi přišlo jako prima nápad. Snad to trochu pomůže, aby toho nepořádku vznikalo co nejméně,” uvedla Koukalová.

Akci pořádá spolek Ukliďme Česko a Český svaz ochránců přírody a každoročně se do ní vedle ochránců přírody zapojují i školy, dobrovolní hasiči, sportovci, různé spolky a jednotlivci, kterým místní organizátoři rozdávají rukavice a pytle na sesbíraný odpad.

Loni se do úklidu přírody pustilo na 2 500 místech téměř 100 000 lidí, kteří sesbírali přes 1 500 tun povalujícího se odpadu. Organizátoři přitom doufají, že loňskou hranici se nyní podaří překonat.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články