Roman Mikesch

Moje Frekvence 1

Motto: Konec dobrý, všechno dobré!

Znamení: Blíženec

Na Frekvence 1 od roku: od března 2010

Co pro vás Frekvence 1 znamená a jak byste popsali váš vztah k ní?
Začínal jsem v regionálním rádiu. Byla to divoká doba, mohli jsme říkat v podstatě cokoliv ...:) . Na Frekvenci 1 jsem se pak už ale učil od ostřílených profíků a zjistil, že je to parádní Řemeslo!

Co vás nejvíce baví na práci v rádiu?
Nejvíc mě baví Knížková - ale neříkejte jí to... :).. Hodně jsem se naučil, když jsem vysílal s Dianou Kobzanovou a pak s Markétou Mayerovou. Obě jsou skvělé a já občas žasl, jak dokážou kupříkladu reagovat v případě problémů! Vždy vykličkovaly, aniž by si toho kdo všiml. S Jani Knížkovou jsme rovnocennými parťáky. Děláme rádio přirozeně, bez zbytečného modulování - jako bychom seděli s našimi posluchači u piva a povídali si.

Jak se připravujete na vysílání?
Než jdeme do studia, máme už v hlavě téma, o kterém budeme hovořit. Je to kostra. Nápad. Základ. K němu pak dodáváme, přidáváme, nastavujeme, improvizujeme - to nás děsně baví!

Podle čeho si vybíráte témata do vysílání?
Většinou aktuální dění. Ale ne vždy. Stává se, že během vysílání na něco narazíme (reakce posluchače, přečtený článek nebo okamžitý nápad) - a už to jede!!

Koho byste si rád pozval na rozhovor?
Nesmírně se vážím lidí, za kterými je vidět kus poctivého řemesla. To platí o všech oborech. Takových lidí, kterých si vážím a se kterými bych chtěl mluvit,  je tedy spousta. Ale nejvíc bych si asi chtěl popovídat s někým od filmu (Forman, Menzel, Vláčil, Smoljak... a mnoho dalších). To už se mně ale nepodaří... Víte, jen tak bychom spolu seděli na pivu a já bych se zatajeným dechem poslouchal, jak se tenhle krásnej kumšt dělá..

Co byste dělal, kdybyste nebyl v rádiu?
Jsem muzikant, nejspíš bych hrál. Anebo bych dělal něco jiného. Dělal jsem už v životě leccos. Něco by se našlo ..:)

Jaký je váš největší životní úspěch?
Mám tři krásné dcery. Nejstarší čepuje pivo v proslulé pražské hospodě. Prostřední učí jazyky na gymnáziu a nejmladší studuje herectví na DAMU. Všechny jsou skvělé!

Jaké máte koníčky a jak nejraději trávíte volný čas?
Hraju v kapele, maluju kubistický obrázky, chodím s manželkou na procházky po Praze anebo si čtu. A mám rád filmy, spíš ty starší. Na novoty moc nejsem..

Jak vypadá vaše ideální dovolená?
Přátelé mají chalupu v Krompachu, kterou nám každý rok půjčují. Stojí v Lužici - kousek od německých hranic. Jezdíme tam se ženou v září. Je tam úchvatně! Klid, ticho, listy šumí v korunách buků a olší, srnky vám chodí před domem, téměř žádní sousedé, do hospody pět minut - idyla.

Co další byste rád prozradil posluchačům?
Mám spoustu přání a tužeb, ale ty se neprozrazují - to by pak nemuselo vyjít...:).
P.S. ale prozradit můžu - že je máme rádi!