Tyhle 4 vlastnosti si přejí muži u žen. Postava modelky to rozhodně není

14. května 2020·Večer·Redakce
Jaká by měla být perfektní žena, o tom muži diskutují docela často. O některých vlastnostech ale příliš nemluví. Přesto si jich ve vztahu váží nejvíc.

Hezká a pěstěná žena je samozřejmě pořád vysoko v žebříčku přání. Ale jsou i další věci, které muži na partnerce ocení. Určitě víc než perfektní make-up.

Žena s vlastní identitou

V každém partnerství se během let začínají mít partneři podobné návyky, začínají se navzájem přizpůsobovat. Můžeme to nazvat harmonií a souladem, ale číhá tu jedno velké nebezpečí. Najednou tu nejsou dvě nezávislé osobnosti. Okolí vnímá partnery jako „pár“, který činí všechna rozhodnutí společně. Najednou neexistuje nic, co by druhý nevěděl nebo coby prožil bez druhého. Do vztahu se tak může snadno vplížit nuda. Pro muže jsou ale atraktivnější ženy, které si zachovají své vlastní JÁ, podnikají některé věci samy, mají svůj okruh přátel, koníčky a zájmy.

Žena se sebeúctou

Pokud žijete ve vztahu delší dobu, ztrácí některé viditelná hlediska svůj smysl. Spousta lidí ve spokojeném partnerství trochu poleví v péči o vzhled nebo si nehlídá váhu. Partneři si navzájem důvěřují, stačí jim blízkost toho druhého. To zní sice zamilovaně, ale partneři postupně ztrácejí na atraktivitě. Jasně, je to pakárna, hlídat si váhu, hezky se oblékat a něco pro sebe pořád dělat. Pokud ale zpohodlníme, je to znamení ztráty respektu k tomu druhému – už vám prostě nestojí za tu námahu. Ženy, které v sobě najdou motivaci a nepoleví v péči o sebe, jsou pro muže atraktivní. A pánové, platí to i obráceně.

Žena, která má své cíle a sny

Co zamýšlíme s vlastním životem a jaké máme cíle, to je důležitý bod v každém vztahu. Muži určitě ocení partnerku, která je podpoří v cestě za jejich metou. Ale pozor! Žena by se neměla vzdát svých vlastních plánů, jinak rychle ztratí svou identitu (viz nahoře). Žena, která pouze následuje svého partnera a obětuje všechno pro jeho úspěch, může být fajn. Ale sexy to z dlouhodobého pohledu není. Proto je důležité, aby se životní sny a představy obou partnerů přibližovaly nebo kryly. Pokud už na začátku vztahu zjistíte, že se vaše představy naprosto rozchází, můžete počítat s tím, že vztah bude dříve nebo později problematický.

Žena, která chce na vztahu pracovat

Pokud má vztah vydržet, musí se na něm pracovat. Muži chtějí ženy, kterým nevadí do vztahu něco investovat a které mají pochopení pro chvíle, kdy se láska ubírá trochu klikatými cestičkami. To neznamená, že očekávají, že všechno bude na partnerce. Jen si přejí, aby partnerka byla ochotná táhnout s partnerem za jeden provaz. Takový pár má šanci na dlouhodobý vztah.

 

Další epizody pořadu Večer

Doporučujeme