Biatlonistka Koukalová má po 2. místě v hromadném závodě další malý glóbus

19. března 2017·Články·Redakce

Biatlonistka Gabriela Koukalová byla druhá v dnešním závodě s hromadným startem na Světovém poháru v Oslu a získala malý křišťálový glóbus za tuto disciplínu. Celková vítězka Světového poháru Laura Dahlmeierová z Německa, která dílčí hodnocení vedla, totiž skončila až devátá. V závodě se před ni dostala i další česká reprezentantka Veronika Vítková, která obsadila čtvrtou příčku. Vyhrála Norka Tirill Eckhoffová, třetí byla Finka Kaisa Mäkärainenová.

Koukalová chybovala jen při druhé položce vleže. Ze závěrečné střelby odjížděla se ztrátou jen 1,4 sekundy na Eckhoffovou, ale na trati na ni nestačila. I druhé místo jí stačilo k triumfu v pořadí disciplíny, Dahlmeierovou předstihla o 11 bodů.

Vítková, která byla v Oslu pátá ve sprintu, dosáhla v závěrečném pohárovém závodě nejlepšího umístění v sezoně. Od medaile ji dělilo 1,6 sekundy. Třetí česká reprezentantka Eva Puskarčíková ztrácela běžecky a se dvěma chybami obsadila 25. příčku.