Angelina Jolie a Brad Pitt se hádají o výživné: Už rok a půl neplatí, tvrdí herečka

Angelina Jolie (43) a Brad Pitt (53) ještě nedávno tvořili ukázkový pár a společně vychovávali šest dětí. Pak ale přišlo veřejné oznámení, že se rozvádí, které zklamalo nejednoho fanouška. A i když se nejdřív zdálo, že půjde o rozvod mírumilovný a pohodový, nakonec se zdá, že se děje pravý opak. Matka Angelina si totiž stěžuje, že Brad Pitt na děti neplatí a požaduje po soudech, aby rozvod urychlily. 

Právníci Angeliny Jolie nemají v poslední době nouzi o práci. K losangeleskému soudu podali žádost o urychlení rozvodového řízení. Požadují také vydání soudního příkazu, který by Jolie zaručil zpětné získání alimentů, které má Pitt své bývalé partnerce dlužit.

Podle herečky není současná finanční podpora Pitta na děti adekvátní. Podle jejího tvrzení již více než rok a půl neplatí pravidelně a ani zdaleka dostatečně. Proto matka šesti dětí chce, aby soud vyměřil přesnou částku a Pitt aby ji poté musel zpětně uhradit.

Podle některých lidí blízkých bývalému páru však věci nejsou tak černobílé. “Je smutné, že by někdo úmyslně špatně interpretoval tu situaci, zvlášť přitom, když Brad plní své závazky,” uvedl pro CNN zdroj blízký Pittovi.

Angelina Jolie a Brad Pitt společně vychovávali celkem šest dětí: Maddoxe (16), Paxe (14), Zaharu (13), Shiloh (12) a desetiletá dvojčata Vivienne a Knoxe. Všechny nakonec získala do výhradní péče matka. Rozepře mezi někdejším nejzářnějším párem Hollywoodu však v minulosti vyeskalovaly natolik, že soud musel Jolie nařídit, aby dětem nebránila ve styku s otcem a aby jim vysvětlila, že zničený vztah s tátou jim může uškodit.

Galerie