Obchod pobouřil etiketou na dětském oblečení! Také otcové umějí zašívat, říkají kritici

6. března 2017·Články·Redakce

shutterstock

Britský obchodní řetězec Marks & Spencer se dnes omluvil za slova na etiketě, jimiž poukazoval na výhody pevnějšího lemu u dětského oblečení. Použil slova "méně práce pro maminku", což je podle kritiků diskriminační, protože to navozuje dojem, že zašívat umějí pouze ženy. Vedení řetězce teď slogan změní, uvedla organizace Thomson Reuters Foundation.

Na twitteru se objevil obrázek etikety, kterou řetězec použil u více druhů školního oblečení pro chlapce i dívky. “Zesílené okraje déle vydrží, takže maminka bude mít méně práce”.

Společnost, která se specializuje na prodej oděvů a potravin a která má po světě zhruba 1380 prodejen, podle kritiků projevila své prehistorické smýšlení. Vychází podle nich ze staromódního konceptu, že zašívat umějí pouze ženy.

“Upadáme do líných stereotypů jako do trepek. Máme rok 2017 a je čas uznat, že také otcové umějí zašívat,” řekla Sam Smethersová ze společnosti Fawcett Society, která chrání práva žen.

Matt O’Connor z organizace Fathers 4 Justice, jež hájí rovná práva rodičů, slova na etiketě označil za nepřijatelný projev sexismu. Podle něj má řetězec použít slova “mámy a tátové”, případně “rodiče”. O’Connor má ale výhrady i vůči názvu společnosti Mothercare, která se specializuje na těhotenské výrobky a dětské zboží. “A kde je Fathercare?” ptá se aktivista.

Zdroj: ČTK

Články - další články