Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Vyrazte do města rodu Metternichů – do západočeských Plas

31. července 2020·Články·Barbora Pisingerová

Plasy. Foto: Shutterstock

Máme pro vás tip na výlet do města rodu Metternichů – jsou to západočeské Plasy. Historie tohoto města je po staletí spojena s cisterciáckým klášterem, který byste rozhodně neměli při návštěvě minout.

Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Máme pro Vás tip na víkend nebo volný den, který si můžete užít u nás doma.

V Plasích začali mniši hospodařit už v roce 1144. Na řece Střele vybudovali kanál, který vedl klášterem a poháněl mlýnské kolo i pilu. Díky unikátnímu systému odvodňovacích štol si na své přijdou i milovníci technických památek. Dnešní barokní podobu vtiskl klášteru Santini. Jako rodinné sídlo si Plasy zvolili Metternichové a v kostele je dokonce pohřben nejznámější člen rodu, rakouský kancléř Metternich.

Zajímavým místem je i Alej vzdechů, která vede po břehu Střely. Tvoří jej 168 mohutných památných lip, v průměru 300 let starých.

Milovníci adrenalinu si v Plasích užijí vyhlídkové lety, seskoky padákem nebo tandemové seskoky. Nebo můžete nakouknout do výstavní síně plaské litiny U Werku.

Pozvat vás musíme i na krásné golfové hřiště, které je kombinované s botanickou zahradou a zoo.

Výlet do Plas vám zabere jeden den, ale zážitků budete mít jako za týden.

Na posilněnou si do batůžku nezapomeňte přibalit tyčinky Emco. Jsou plné mandlí, pistácií, kešu a ovoce. Je to zdravá dobrota, která vás nakopne. Ořechové tyčinky Emco jsou proto skvělou svačinou na všechny vaše cesty.

Články - další články