RADY, jak v domácnosti využít BANÁN. Budete se divit, s čím vším vám pomůže

17. srpna 2017·Články·Redakce

shutterstock

Jen málokdo nemá rád banány. Jsou zdravé, plné hořčíku, který naše tělo potřebuje, chutné a můžeme je jíst po celý rok. Věděli jste ale o úžasném využití slupky, kterou většina z nás zahodí do koše? Je to výborný pomocník při vaření, úklidu a odhání hmyz.

Možná jste o tom doposud neměli ani potuchy – banánová slupka si nezaslouží skončit v odpadkovém koši.

Krémy na boty
Neděláme si legraci, opravdu to funguje – vnitřní vrstva slupky má leštící a čistící schopnosti. Poslouží výborně jako krém na boty. Chvilku s ní drhněte obuv, poté setřete jemným ubrouskem či hadříkem. To je lesk!

Zářivější úsměv
Skvrny od vína, kouření a kávy? Po dobu deseti dnů třete zuby vnitřní slupkou a to alespoň minutu a půl. Zubům dodáte draslík, hořčík a krásně je vyleštíte.

Jako straka
Banánová slupka je perfektní na leštění stříbrných šperků. Potírejte slupkou řetízek či náramek nebo náušnice – pak doleštěte hadříkem.

Boj s bradavicemi
K tomu, abyste se zbavili bradavic, nemusíte ihned chodit na kožní. Kousek slupky dobře přilepte kouskem náplasti přímo na bradavici a nechte takto celou noc. Po dobu 8 dnů tento proces opakujte a uvidíte, že budete postupně bradavici moct vystřihávat, až se objeví jen kořínek.

Zdravější pokožka
Banánová slupka bojuje i proti nepříjemným projevům akné, je dobré ji použít jako peeling. Kůži třete, jemně masírujte. Kyselina, kterou slupka ukrývá, tlumí i svědění po štípnutí hmyzem.

Bezbolestné vytažení třísky
Položte na postižené místo kousek slupky a dejte přes ni náplast. Takto náplast během dne párkrát vyměňte a večer bude po problému. Enzymy totiž budou postupně vytlačovat dřívko z kůže ven.

TIP PRO GURMÁNY
Když slupku přidáte k masu před pečením, zabráníte tomu, aby byla pečínka vysušená. A ta chuť? Vynikající zlepšovák!

Články - další články