Rozruchovi investují do fondů nejen proto, že jsou moderní

Josef Rozruch spolu s manželkou jsou již několik let v penzi. Jejich důchody jim dají každý měsíc celkem 32 tisíc korun, což vychází na 16 tisíc korun na jednoho. To není tak zlé, když uvážíme že loni průměrná výše starobního důchodu bez rozdílu pohlaví činila přesně 11 850 korun. Jenomže to jim nestačilo.

Protože disponovali i vlastními úsporami a penězi ze stavebního spoření, rozhodli se je investovat do podílových fondů, do kterých postupně po měsíčních částkách vložili 135 tisíc korun. A byli spokojení, jejich investice jim po necelých třech letech celkem vydělala 19 tisíc korun. Vyjádřeno v procentech to činilo asi 4,49% ročního zhodnocení.

 

Chcete výhodně investovat. Porovnejte si nabídky na trhu.

 

I proto se zainvestovali do fondů dalších sto tisíc korun. Protože se v celé věci ale navíc i dobře orientovali, rozhodli se peníze, které měli doteď zainvestovány prostřednictvím dvou bank u dvou fondů, převést pod jednu správu. Důvod byl, aby zbytečně neutráceli za dvojí poplatky. Jejich rozhodnutí je správné, ale svoji investici i přesto diverzifikovali mezi více fondů pro případ, že by se některému z podkladových aktiv nedařilo.

Chcete spokojené stáří? Porovnejte si nabídky, jak se zajistit.

„Získali jsme jednu rámcovou smlouvu, jejímž prostřednictvím jsem bez dalších poplatků a nákladů převedl již zainvestované peníze plus dalších sto tisíc korun do čtyřech různých investičních fondů. Nešli jsme ale do zcela nových fondů, některé stávající zde zůstali,“ říká Josef. Prozatím je příliš brzy hodnotit, jak se zainvestované peníze zhodnotí, tak jako tak ale manželé kvitovali, že dostávají každý kvartál e-mailem report o tom, jak se jejich penězům na trzích daří.