Věk je jen číslo. 60letá mamka se chce stát nejstarší modelkou Sports Illustrated

Osmapadesátiletá máma dvou dospělých dětí Jodi Harrison-Bauer z amerického Connecticutu si předsevzala dokázat všem ženám po padesátce, že věk pro ně nemusí znamenat žádné omezení. Majitelka posilovny se rozhodla utkat se dívkami o polovinu mladšími a usilovat o místo modelky Sports Illustrated. 

Jodi Harrison-Bauer je osmapadesátiletá máma, která si vytyčila neobvyklý cíl. Usiluje totiž o to, aby se stala dosud nejstarší modelkou prestižního časopisu Sports Illustrated ve vydání věnovaného plavkám.

“Chtěla bych své poselství předat všem věkovým skupinám, a zvláště ženám po padesátce. Aby ignorovaly očekávání, byly neústupné a vystoupily ze své komfortní zóny,” uvedla Jodi v rozhovoru pro časopis Maxim. Jodi se na módní uudálosti Miami Swim Week zúčastnila prvního kola kastingu, ve kterém se utkala s dívkami o polovinu i více mladšími.

 

“Ať už mě vyberou nebo ne, dělám to, abych ukázala, kdo jsem a inspirovala u toho ostatní. Není pozdě zkusit něco nového,” uvedla pro New Haven Register. “Je mi 58 a nikdy jsem se necítila tak sebevědomá,” svěřila se.

Ačkoli se k  účasti na různých fitness soutěžích dostala až po čtyřicítce, podařilo se jí velmi rychle zabodovat. Dokonce vyhrála jak titul World Fitness American, tak World Fitness Universe.

“Nevím, kam tahle cesta povede, ale soutěžení kvůli inkluzi v tomto plavkovém čísle je jen další způsob, jak ukázat, že věkové limity jsou něco, čím se svazujeme sami,” dodává cvičitelka.

Galerie