Většina z nás si kávu a čaj míchá úplně špatně! Jak je to správně podle experta na etiketu?

Když přijde na míchání kávy, čaje nebo jiných nápojů, většina z nás zvolí klasický pohyb lžičkou kolem dokola svého hrnečku. Podle experta na etiketu Neila Phillipse je to však z praktického hlediska obrovská chyba. Pokud si totiž do nápoje přidáváte cukr, usadí se všechen na dně a bude se rozpouštět mnohem déle. Jaký je podle něj správný způsob?

Většina lidí, kteří si do čaje nebo kávy přidávají mléko, smetanu nebo cukr, si nápoj zamíchá krouživým pohybem po obvodu hrnečku. Z praktického hlediska to ovšem nedává moc smysl. Podle experta na etiketu Neila Phillipse z Velké Británie, kde je právě pití čaje zásadní záležitostí, je to dokonce tím nejčastějším prohřeškem kolem horkých nápojů.

Podle Phillipse je správný pohyb lžičkou rovně seshora dolů a zase zpět. “Nemusíte to dělat dlouho. Stačí párkrát. Zhruba šestkrát až dvanáctkrát, velmi jemně,” upřesnil Phillips pro The Mirror.

“Pokud si přidáváte cukr, umožní mu to se správně rozpustit. Pokud mícháte krouživým pohybem, spadne jen všechen ke dnu,” varuje. Pohyb seshora dolů je podle něj pro správný promíchání nápoje nejlepší. “Způsobí, že čaj a mléko splynou dohromady,” uvedl. Jedině tímto způsobem získáme podle Phillipse z nápoje perfektní chuť.