Za lži o tom, že mě doprovází několik sester a lékařů, nepustím rozhlas na tiskovou konferenci, řekl Zeman na Frekvenci 1. ČRo se prezidentu omluvil

Prezident Miloš Zeman poskytl během své státní návštěvy Německa exkluzivní rozhovor rádiu Frekvence 1. Mimo jiné v něm okomentoval informace o tom, že ho má na cestě doprovázet několik lékařů a zdravotníků. Veřejnoprávní rozhlas se už prezidentovi omluvil.

Novinář Pavel Polák z Českého rozhlasu se posléze prezidentovi za neověřenou informaci omluvil.

Jako novinář se hlásím k vysokým standardům této profese. K tomu také patří uznat chybu, pokud se jí dopustím. Informaci, že s prezidentem Zemanem jedou do Berlína tři lékaři a čtyři sestry, jsem získal z jednoho zdroje, a nemůžu ji ověřit. Za zveřejní této zprávy na svém facebookovém profilu se tímto Kanceláři prezidenta republiky omlouvám,” uvedl Polák na svém facebooku.

Jako novinář se hlasím k vysokým standardům této profese. K tomu také patří uznat chybu, pokud se jí dopustím….

Zveřejnil(a) Pavel Polák dne Čtvrtek 20. září 2018

Posléze se prezident Zeman rozhodl, že omluvu redaktora přijme a veřejnoprávní rozhlas na tiskovou konferenci pozve. “Na základě omluvy, která zazněla, nebude v souvislosti s tiskovou konferencí proti ČRo uplatňována restrikce,” řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.