8 nejdivnějších věcí, co kočky dělají. Dělá to i ta vaše?

Některé věci nevysvětlíte. Jsou podivnosti, které kočičky často dělají a dodnes není jasné proč. Na některé záhady existuje i více teorií. Kdo má doma kočku, moc dobře to zná.

Vybrali jsme pro vás 8 největších podivností, které kočky často dělají. A tady jsou. Dělá to i ta vaše?

Náhlý sprint

Spokojeně si jde po obyváku a najednou vystartuje a sprintuje po bytě. Kočky se tímto způsobem zbavují přebytku energie.

Umyvadlo, vana

Lehne si do umyvadla nebo do vany a spokojeně odpočívá. Když zjistí, že pouštíte vodu z kohoutku, už je u vás. Čerstvou vodu z kohoutku prostě miluje.

Sezení na klávesnici

Klávesnice od počítače i notebooku jsou pro ni tím nejlepším místem kam si lehnout. Podobně to však dělají i s otevřenou knihou. Kočička se tím snaží upoutat vaši pozornost. Znáte snad lepší způsob, jak to udělat?

Noční šílenství

Přes den pěkně odpočívá a spokojeně spinká. Když však nastane noc, začne pro kočky ideální doba na noční šílení. Většinou je to ve chvíli, kdy už tvrdě spíte.

Hypnotické zírání

Velké oči, které upřeně zírají na jedno místo. A bez mrknutí. Existuje snad něco víc znepokojujícího?

Ignorování

Taky se vám zdá, že vás vaše kočka ignoruje? Nezdá! Je to tak. Jsou prostě dny, kdy chce být sama.

Přešlapování

Kočička si vyhlídne místečko, kde přešlapuje na místě předními tlapkami, a přitom vystrkuje a zatahuje drápky.

Krabice jako pelíšek

Má vlastní pelíšek, ale existuje i plno dalších pohodlných míst v bytě, kam si vaše kočička může lehnout. Nějakým záhadným způsobem ji ale více zajímají krabice. Je to způsob ochrany. V malém prostoru se kočička cítí bezpečně.