Učitelky v jeslích radily rodičům, aby dceru oblékali více žensky. Jejich reakce baví internet

26. června 2020·Zábava·Barbora Pisingerová

Zdroj: Facebook / Jessica Rold

Když učitelky ve školce rodičům doporučily, aby svou malou dceru oblékali "více jako holčičku", poněkud je to zaskočilo. Nejprve nevěděli, jak se k záležitosti postavit, pak je ale napadl vtipný způsob, jak okolí uspokojit. Snímek, který zveřejnili, si na internetu získal tisíce rodičů!

Manželé Jessica a Steven Roldovi z Dánska mají celkem dvě děti. Když vodili staršího chlapečka do školky, brali s sebou i mladší dcerku a učitelky ze školky ji tak pravidelně vídávaly. Protože však malá dívenka nosila oblečení i po bratrovi, nebyli si úplně jisté, jakého je mladší dítě pohlaví. Místo toho, aby si své domněnky nechaly pro sebe, se však rozhodly rodiče konfrontovat.

Když zjistily, že jde o dívku, neváhaly rodičům doporučit, aby ji oblékali více jako holčičku, aby bylo její pohlaví jasnější. Tato nejspíš původně dobře míněná rada ovšem rodiče velmi zaskočila. Nechápali, proč by mělo okolí zajímat, jakého je jejich dítě pohlaví, ani proč by to měli dávat světu úmyslně na odiv.

Aby však uspokojili poptávku okolí, z legrace na internetu zveřejnili snímek své dcery s mašlí. Mašli nakreslila maminka osobně na lepící papírek, který pak dítěti přilepila na čelo. Ta u toho měla modrou mikinku a tepláčky se sovičkami, což by zřejmě vychovatelky označily za “málo dívčí”.

“Tohle se stane, když vychovatelky ve školce popichují moji ženu, aby naši dceru oblékala ‘více jako holčičku’,” napsal Steve Rold na Facebook k fotografii. Dvojice se dočkala spousty pochvalných reakcí, někteří lidé však zastávali podobný názor, jako učitelky.

“Možná červený nebo pastelový top… A nemuseli byste to zveřejňovat,” doporučovala například jedna žena v komentářích. “Já si myslím, že byste ji měli obléknout jako dinosaura. Pak by se ostatní děti nemusely znepokojovat tím, jestli je to chlapeček, nebo holčička, ale jestli je to býložravec, nebo masožravec,” napsala zase z legrace další.

 

Zdroj: Facebook / Jessica Rold

Zábava - další články