Dámský klub řeší: Je lepší stáčené nebo lahvové víno?

První zmínky o vínu jsou staré 6100 let. Některé zdroje dokonce uvádějí, že zkvašená šťáva z hroznů se konzumovala už před 14000 lety. Kde je pravda, to se už asi nedozvíme. Latinské přísloví ale tvrdí, že je právě ve víně a proto si na něj v Dámském klubu posvítíme.

Kvalita ze sudu

Oxid siřičitý je přídavnou látkou, která se používá k výrobě vína už od starověku. Má bělící účinky a zároveň i desinfikuje. V případě, že chcete jeho příjem minimalizovat, kupujte víno stáčené. V sudech je totiž síry nejméně.

Jistota v lahvi

Jisti kvalitou a původem vína si můžeme být jen tehdy, pokud poctivě čteme etiketu. Často můžeme vidět moravské víno, které má původ v Itálii nebo v Maďarsku.

Praktická krabice

Že je krabicové víno známkou toho, že patříte do sociálně slabší skupiny? To je opravdu jen mýtus! I v krabici se prodává kvalitní víno, jen musíte dobře vybírat. 

Před konzumací je dobré víno přelít do džbánu a nechat odstát. Stačí půlhodina! Dnes se navíc prodávají i větší než litrová balení. Krabice, ze které si každý může sám načepovat je vhodná jak na dovolenou, tak i na party.

A jaké víno nejraději pijí moderátorky Dámského klubu?

Markéta: „Já jsem milovnicí stáčeného vína. Zbožňuji malé vinotéky, kde si ochutnám, rozhodnu se, co si dám, podpořím tím naše vinaře, poklábosím a je mi blaze.“

Aneta: „Já víno nepiju. Ale táta vozí bulharské ve speciální krabici s dávkovačem a prý je to moc lahodné víno. Chválí si ho i fajnšmekři. Takže proč ne i krabicové.“

Jsme zvědaví na vaše názory. Už dnes mezi 16. a 17. hodinou se jim budeme věnovat v Dámském klubu Frekvence 1.