Jak se v zimě pořádně zahřát? Vyzkoušejte tyhle tipy!

Zima je v plném proudu a počasí na mnoha místech Česka není zrovna nejmilosrdnější. Pokud i vy pravidelně venku mrznete a pozorujete na sobě příznaky nachlazení, zkuste například tyto triky. Jejich účinek vás možná překvapí!

Zahřejte hlavně sebe

Je mnohem snazší změnit teplotu svého těla, než teplotu celé místnosti. I když si přitopíte, bude zkrátka nějaký ten čas trvat, než to pocítíte i na sobě a přestanete se klepat. Nejprve se proto pořádně navlečte a až potom regulujte teplotu svého okolí.

Teplá snídaně

Začněte sytou a teplou snídaní. Dát si můžete třeba míchaná vajíčka nebo teplou ovesnou kaši. Vyzkoušet můžete i dobroty z jáhel, pohanky nebo rýže. Pro perfektní efekt přidejte skořici – ta totiž rozproudí v těle krev a tím nás pěkně zahřeje zevnitř. Zima je navíc ideálním obdobím pro teplé nápoje.

Nezapomínejte na čepici

Možná si říkáte, že už vám není osm, a rady maminky, abyste si vždy na sebe oblékli i čepici, tak necháváte ladem. Ona však jistě věděla, proč to po vás chce. Čepice totiž hraje velkou roli! Mýtus, že až 80 % tělesného tepla uniká hlavou, sice není pravdivý, stejně byste ji však odkládat ještě neměli. Teplo totiž uniká jakoukoli odhalenou plochou těla – a pokud jste jinak celí oblečení, je to právě hlava, kdo vám zbytečným větráním snižuje tělesnou teplotu.

Střídejte horkou a studenou vodu ve prše

Tohle vás možná trochu překvapí. Jak že nás má ohřát studená voda? Princip je jednoduchý. Horká sprcha nás velmi rychle prohřeje, zatímco studená nastartuje krevní oběh. Střídání horké a studené vody je proto ideální způsob, jak se rychle a efektivně zahřát.

 

?>