PORADNA FREKVENCE 1: Nejčastějších 5 chyb při mytí vlasů

4. července 2016·Životní styl·Luboš Procházka

O prázdninách vám připomene ty nejlepší poradny, které jsme během roku na našem webu vydali. Mytí vlasů nepovažuje nikdo z nás za vědu. Přesto se nevědomky dopouštíme chyb, které našim vlasům velice škodí. Poznáváte se?

Vlasy nejsou dostatečně mokré

Nestačí vlasy jen symbolicky namočit a hned na ně nanést šampon. Šampon svůj účinek rozvine až na kompletně mokrých vlasech. Nejčastěji takovou chybu děláme při mytí hlavy v režimu „honem, nestíhám!“. Vlasy vždy pořádně prolijte vodou, než začnete s šamponováním.

Voda je příliš horká

Hlava pod horkou sprchou po náročném dni, to je bezva pocit. Ale pro vlasy je mnohem vhodnější voda vlažná. Pokud je voda příliš horká, mastí se pokožka hlavy mnohem rychleji. Navíc horká voda otevírá šupinky vlasu, takže vlasy nakonec po umytí a usušení jsou matné a bez lesku. Tip pro krásný lesk: při mytí použijte na závěr studenou vodu.

Přílišný tlak

Při mytí vlasů máme tendenci hodně přitlačit a pořádně se na hlavě podrbat. To je špatně. Zejména v mokrém stavu jsou vlasy velice citlivé a lámou se. Vyzkoušejte jemnou masáž hlavy. Vlasy vám poděkují.

Špatné používání šamponu a kondicionéru

Šampón patří až ke kořínkům na pokožku, kondicionér na konečky. Při mytí vlasů stačí šamponovat vlasy u pokožky hlavy. Při splachování se šampon následně dostane až ke konečkům, které jemně vyčistí – a úplně to stačí.

Důležité je oplachování

Šampon bychom měli oplachovat alespoň 30 sekund. Jestli jsou vlasy správně opláchnuté, poznáte podle zvuku, který na omak jakoby skřípne. Pokud vlasy neopláchnete dostatečně, budou se rychleji mastit. Suchý šampon to nezachrání! V kombinaci se zbytky šamponu a ostatních stylingových výrobků vytvoří na vlasech nevzhledný film, který ucpává vlasové folikuly. Následně dojde k podráždění pokožky hlavy a vlasy mají problémy s růstem. A vy s účesem a pohledem do zrcadla.

RADA FREKVENCE 1: Chyby, které děláme ve sprše. Seznamte se s 5 hlavními!

TIP REKVENCE 1: Jak dobře fungovat po probdělé noci? Poradíme vám

Životní styl - další články