PORADNA FREKVENCE 1: Vyhněte se jojo efektu při hubnutí! 10 užitečných rad

Plavková sezóna se nezadržitelně blíží. Lidí, kteří jsou se svou postavou naprosto spokojení, je jako máku. Většina shazuje kila. Víte, jak na věc?

Znáte to jistě sami. Trápíte se dietou, která ZARUČENĚ funguje. Když se to povede a kila spadnou dolů, neznamená to, že máte vyhráno. Je tu zákeřný JOJO efekt. Jak se mu vyhnout?

Zdravé hubnutí je takové, kdy shodíte půl až jeden kilogram týdně. Nesmíte se cítit unavení a tělo rozhodně nešiďte o vitamíny a minerály.

Nedržte diety příliš často. Můžete si nastartovat metabolické změny, s kterými se tělo špatně vypořádává a které negativně ovlivňují vaše tělo.

Vyhněte se zázračným dietám, dlouhým půstům a hladovění. Tady se dlouhodobý efekt nekoná. 

Bez přiměřeného pohybu to nepůjde. Procházka, venčení psa – cokoli a alespoň 40 minut denně. Nemusíte si hned kupovat permanentku do fitka. 

Nezapomínejte na příjem sacharidů. Tělo je ke svému fungování nutně potřebuje. 

Nežízněte. Pitný režim je u hubnutí velice důležitý. Dávejte si hlavně vodu bez bublin, v Česku nám teče dobrá i z kohoutku. Případně si dopřejte bylinkový čaj. Alkohol je kalorická bomba!

Jezte malé porce a dávejte si je po třech hodinkách. V noci tedy ne, to raději spěte. 

Stanovte si reálné cílé. Splňte si první, pak nastavte druhý. Nepřežeňte to. 

Hoďte se do pohody a denně si urvěte pár minut  jen pro sebe. Věčný stres je příčinou tloustnutí.

Zkuste služby výživovéhoh poradce, který vám změří tukové polštáře, zjistí, kolik máte vnitřního tuku a doporučí vám vhodnou stravu i pohyb. Dejte na doporučení známých, vybírejte poradce s praxí. 

TIP FREKVENCE 1: Dieta podle měsíčních znamení

TIP FREKVENCE 1: Diety světových hvězd. Inspirujete se, ale zůstaňte na zemi!

DIETA: Stačí do jídelníčku zařadit pravidelnou porci luštěnin a váha půjde dolů!