Bavorský ministr financí nevylučuje vznik plotů na hranicích Německa!

Bavorský ministr financí Markus Söder nevylučuje vybudování plotů na německých hranicích, které by měly omezit příchod běženců do země! Časopisu Focus řekl, že to je jedna z možných reakcí na nedostatečnou ochranu vnějších hranic Evropské unie. Zemský premiér Horst Seehofer ale návrh na vytvoření plotů odmítl.

“Když nejsou chráněny vnější hranice EU, musí německá vláda přemýšlet o tom, jak ochrání německou hranici,” řekl Söder. “Jestli to nakonec budou ploty, pohraniční hlídky nebo jiné formy kontroly hranic, se teprve uvidí,” uvedl.

Podle Södera v současnosti nemá německá vláda přehled o tom, kdo do země přichází. “Jsem proto přesvědčen, že se v Evropě ještě bude mluvit o budování ochranných plotů,” uvedl bavorský ministr. Podotkl také, že EU měla místo finanční pomoci Řecku raději dohodnuté prostředky investovat do “masivní ochrany hranic”.

Söderův návrh odmítl bavorský premiér Seehofer. “Jsem pro omezení imigrace, ale dokud budu v čele vlády, v Bavorsku hraniční ploty nebudou,” řekl deníku Süddeutsche Zeitung. “V žádném případě nebudou na bavorské hranici, ale ani nikde jinde v Evropě,” dodal.

V Německu se v září zaregistrovalo rekordních 170.000 běženců, skutečný počet přicházejících uprchlíků ale je výrazně větší. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann ho tento týden odhadl na 270.000 lidí. Většina běženců přišla do země přes rakousko-bavorskou hranici.