Bude českým fotbalovým rozhodčím velet cizinec? Šéf svazu by si to přál

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta prohlásil, že do funkce šéfa rozhodčích chce angažovat cizince se zkušenostmi z FIFA. Konkrétní jméno neřekl.

“Chtěl bych do čela komise rozhodčích odborníka ze zahraničí, který je členem komise FIFA a má nejvyšší renomé. Má rovněž blízko k České republice a neměla by tam být jazyková bariéra,” prohlásil Pelta. “Doufám, že by se tímto krokem zvýšila důvěru v rozhodčí a přestalo se řešit, zda je nominován ten či ten,” uvedl.

K těmto krokům ho vede mimo jiné skandál s rozhodčími Markem Pilným a Jiřím Jechem, kteří se před ligovým zápasem Příbrami se Slavií opili. Oba byli vzápětí potrestáni, Pelta navíc chce, aby byli doživotně vyloučeni z FAČR. “To je nepřijatelné. Kdybyste slyšeli, jak se nám na kongresu FIFA v Mexiku všechny asociace smály. To je k pláči,” řekl dnes Pelta.

Nabízí se bývalý špičkový sudí Ľuboš Micheľ či další Slovák Jozef Marko, člen komise rozhodčích UEFA. Podle informací iSport.cz by se mohlo jednat o bývalého polského sudího Michala Listkiewicze, který je v komisi rozhodčích FIFA a v minulosti vedl i polskou asociaci.

Klidně se sudí zlej, ale hlavně nepadej! Ruda z Ostravy zpívá o opilém rozhodčím

Prezident chce vyznamenat opilého rozhodčího Pilného! Poslechněte si to

Pelta komentoval opilého rozhodčího: Škoda, že nemáme trest smrti!

VIDEO: Opilý rozhodčí v první fotbalové lize, jenž kázal o morálce!