Doprava v Chorvatsku kolabuje: 30 kilometrů dlouhá kolona, řidiči čekají až 7 hodin!

Jízdu do Chorvatska dnes řidičům komplikují dopravní nehody a zácpy. Český poskytovatel asistenčních služeb ÚAMK varuje, že na cestě z Vídně přes Štýrský Hradec, Maribor, Ptuj, Záhřeb až do Splitu se motoristé nyní zdrží okolo sedmi hodin.

Kolona asi na dvě a půl hodiny je mezi slovinským městem Ptuj a hraničním přechodem Macelj ve směru do Chorvatska. Asi půldruhé hodiny si řidiči počkají při cestě na poloostrov Istrii, pokud míří ze Slovinska a Itálie přes Koper a hraniční přechod Dragonja. Stejnou dobu se u tohoto přechodu zdrží i v opačném směru.

V samotném Chorvatsku je situace ještě horší: zácpy se tvoří na několika místech před dálničními mýtnými branami, zkolabovala doprava na obchvatu Záhřebu.

S pomalu popojíždějící kolonou, která se táhne asi 30 kilometrů, musejí řidiči počítat v oblasti tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou. ÚAMK doporučuje sjet z dálnice A1 na exitu Otočac, dále cestovat po silnici I/50 do města Otočac, Ličko Lešće, Kvarte, Perušič, Gospič a pak odbočit na Bilaj, Medak, Raduč a na exitu Sveti Rok se napojit na dálnici A1 do kratší kolony. V opačném směru dálnice A1 je v této oblasti asi 16kilometrová zácpa.

Dopravní kolaps je hlášen také z ostrova Krk jak na vjezdu, tak výjezdu, a z některých měst na pobřežní silnici.

V Rakousku postává na několika místech dálnice A10 ve směru ze Salcburku na Villach. Z dálnice A9 jsou hlášeny kolony ve směru z Lince na Štýrský Hradec u Micheldorfu a Selzthalu. Průjezd Vídní jen ve směru do Česka blokuje dopravní omezení u Práterského mostu.

S dopravními komplikacemi musejí počítat i motoristé při cestě po Bavorsku, zácpy jsou na dálnicích v okolí Mnichova a cestou do Rakouska. Silný provoz s kolonami je i v severní Itálii, zejména pak na alpské Brennerské dálnici.

Zdroj: ČTK