FOTBAL: Chorvaté vedli o dvě branky, ale nároďák penaltou v poslední minutě vydřel remízu!

17. června 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalová reprezentace ve svém druhém zápase na mistrovství Evropy remizovala s Chorvatskem 2:2. Bod zařídil proměněnou penaltou v poslední minutě Tomáš Necid!

Po dvaceti minutách hry se do šance rval Krejčí, v šestnáctce byl sražen, ale rozhodčí faul nepískl. Hned z protiútoku se naopak rozeběhl po levé straně Mandžukič a poslal míč po zemi před branku, kde jej naštěstí před pomalejším Limberským minul Perišič! Chorvaté byli každopádně lepším týmem a postupně zahrávali jeden roh za druhým.

V české obraně to neustále hořelo a především Kadeřábek s Limberským vytvářeli jednu chybu za druhou. V 36. minutě ještě Rakitiče vychytal Čech, ale o minutu později už Chorvaté po zásluze vedli. Plašil ve středu hřiště ztratil míč, kterého se chopil Perišič a bleskově vyrazil kupředu. V cestě mu stál jen Sivok, kolem kterého ale napálil balon přesně do branky!

Z druhého poločasu neuběhlo ani pět minut a Chorvaté vedli už o dvě branky. Brozović krásnou přihrávkou mezi obránce našel úplně volného Rakitiče, který poté běžel sám na Čecha a lehkým dloubáčkem dostal míč do sítě! Za dalších deset minut Kadeřábek v šestnáctce doslova “namazal” volnému Mandžukičovi, jenž přestřelil branku!

Trenér Vrba po hodině hry vystřídal Skaláka a Lafatu, místo kterých přišli Josef Šural a Milan Škoda. A právě druhý jmenovaný vstřelil první český gól na letošním turnaji. V 76. minutě vyskočil na přesný centr Rosického a hlavou snížil na 1:2! Těsně před koncem začali v ochozech řádit chorvatští fanoušci, kteří vhodili na trávník dělbuchy, a rozhodčí zápas na chvíli přerušil.

Sotva se však začalo zase hrát, zahrál jeden z Chorvatů v pokutovém území rukou a sudí nařídil penaltu! Postavil se k ní nový hráč na hřišti Tomáš Necid a nekompromisně vyrovnal! Závěr zápasu dohrával s bolestí zraněný Tomáš Rosický, pro nějž možná turnaj skončil.

Mistrovství Evropy ve fotbale, skupina D (hráno v St. Etienne):

Česko – Chorvatsko 2:2 (0:1)

Branky: 76.Škoda, 90. z penalty Necid – 38. Perišič, 59. Rakitič. Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin – Taylor, Marriner (všichni Angl.). ŽK: Sivok – Badelj, Brozovič, Vida. Diváci: 40.000.

Česko: Čech – Kadeřábek, Sivok, Hubník, Limberský – Plašil (86. Necid), Darida – Skalák (67. Šural), Rosický, Krejčí – Lafata (67. Škoda). Trenér: Vrba.

Chorvatsko: Subašič – Srna, Čorluka, Vida, Strinič (90.+8 Vrsaljko) – Modrič (62. Kovačič), Badelj – Brozovič, Rakitič (90.+7 Shildenfeld), Perišič – Mandžukič. Trenér: Čačič.