Kvitová v Petrohradu zabodovala a slaví 21. titul

4. února 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Tenistka Petra Kvitová smetla ve finále turnaje v Petrohradu francouzskou obhájkyni Kristinu Mladenovicovou 6:1, 6:2 a slaví 21. titul na okruhu WTA. Naposledy se z turnajového prvenství radovala loni v červnu v Birminghamu při druhém startu po vážném zranění levé ruky, které utrpěla při přepadení.

Kvitová, která znovu výborně podávala i returnovala, vyhrála od stavu 1:1 sedm gamů za sebou. Ve druhém setu stejně jako v tom prvním dvakrát prorazila soupeřčin servis, unaveně působící turnajovou čtyřku pustila sama k brejkbolu až v osmé hře druhé sady.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka se však dokázala ze stavu 0:40 dostat a po hodině a pěti minutách proměnila první mečbol. Vzájemnou bilanci proti Mladenovicové, jež před začátkem turnaje v Petrohradu prohrála 15 utkání za sebou, upravila dvojnásobná vítězka Wimbledonu na 5:1.