Muž (63) z Olomoucka zaútočil na nájemníka: Za pokus o vraždu mu hrozí 18 let

16. července 2018·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Policie ČR (Twitter)

Olomoučtí policisté obvinili třiašedesátiletého muže z pokusu o vraždu jeho známého na Olomoucku. Oběť byla podle kriminalistů podnájemníkem podezřelého, který ho napadl na dvoře svého rodinného domu. Napadený skončil s vážným zraněním v nemocnici, řekla v pondělí ČTK krajská policejní mluvčí Marie Šafářová. Muži hrozí až 18 let vězení.

Incident se stal v noci v pátek 13. července v malé obci na Olomoucku, kde podezřelý podle kriminalistů po předchozím požití alkoholu při hádce napadl nožem čtyřiačtyřicetiletého muže, který bydlel v jeho domě v podnájmu. “Nájemníkovi způsobil život ohrožující zranění, které si vyžádalo urgentní zákrok a ošetření ve Fakultní nemocnici Olomouc,” uvedla mluvčí. Obviněný skončil ve vazbě.

V Olomouckém kraji je to letos šestý případ, ve kterém padlo obvinění z vraždy nebo pokusu o ni. Naposledy v polovině června obvinili policisté z vraždy sedmasedmdesátiletého muže, který podle nich v Prostějově zabil svou o tři roky mladší manželku.

Muž ji zřejmě udusil, k činu se přiznal. Nedokázal se zřejmě smířit s jejím špatným zdravotním stavem. Na konci června našli policisté na staveništi v Prostějově mrtvého pětapadesátiletého muže z Blanenska, pitva poté prokázala, že zemřel násilnou smrtí. Případ kriminalisté zatím vyšetřují pro podezření z násilného trestného činu s následkem smrti. Loni se v regionu stalo osm vražd a pokusů o ni, všechny kriminalisté objasnili.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články