Paráda! Fotbalisté vyhráli v Lotyšsku a zajistili si postup na ME!

6. září 2015·Zprávy·Luboš Procházka

Český fotbal bude na mistrovství Evropy 2016! Reprezentační tým o tom rozhodl ještě před koncem kvalifikace, když vyhrál v Lotyšsku 2:1.

Český tým začal v Rize výborně. Josef Šural už ve 13. minutě na levé straně hřiště posunul míč rozběhnutému Davidu Limberskému a ten rychlou střelou překonal domácího brankáře. A za dalších dvanáct minut už jsme vedli o dvě branky, když z dálky napřáhl Vladimír Darida a lotyšský gólman jen bezvládně letěl vzduchem.

Po hodině hry střílel po rohu Dočkala Marek Suchý, ale balon těsně minul branku. Snažili se i Lotyši, ale dva skvělé zákroky vytáhl brankář Petr Čech. Konečky prstů dosáhl i na tvrdou střelu Zjuzinse, nicméně z branky ji vytěsnit nedokázal. K předčasnému postupu na Euro českému týmu pomohla i porážka Nizozemska v Turecku.

Kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale 2016:

Lotyšsko – Česko 1:2 (0:2)

Branky: 73. Zjuzins – 13. Limberský, 25. Darida. Rozhodčí: Aytekin – Kleve, Häcker – Welz, Siebert (všichni Něm.). ŽK: Maksimenko, Dubra (oba Lotyšsko). Diváci: 7913.

Lotyšsko: Vanins – Freimanis (32. Gabovs), Dubra, Gorkšs, Maksimenko – Tarasovs – Rakels, Fertovs, Zjuzins, Kamešs (28. A. Višnakovs) – Karašausks (66. Cauna). Trenér: Pahars.

Česko: Čech – Kadeřábek, Suchý, Procházka, Limberský – Darida, Pavelka – Dočkal (90. Gebre Selassie), Kolář (54. Krejčí), Šural (77. Vaněk) – Škoda. Trenér: Vrba.