Případ hledané Valinky: Podle policie babička týrala ji i jejího bratra

Kriminalisté v případu pohřešované šestileté Valerie Kvasničkové z Prahy rozšířili obvinění její babičky z trestného činu týrání svěřené osoby, a to zvlášť surovým způsobem a na dvou dětech. Policisté jednašedesátiletou ženu podezírají, že dívku a také jejího malého bratra, které měla v poručnické péči, dlouhodobě a mnohdy brutálně týrala. Používala mimo jiné roubík, aby dívka nemohla křičet, a svazovala ji. "Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že Valerie toto týrání nemusela přežít," informoval dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policisté už dříve ženu obvinili z trestného činu opuštění dítěte a zanedbání povinné výživy. “Stíhaná žena s kriminalisty stále nespolupracuje a byla jí prodloužena vazba,” dodal mluvčí.

Dívka byla naposledy viděna loni v říjnu na Žižkově, kde bydlela, policisté po ní pátrají od poloviny letošního srpna. Mají podezření, že se stala obětí trestného činu. Policisté v pondělí znovu vyzvali veřejnost, aby jakékoliv informace, které by mohly pomoci k nalezení Valerie, sdělili na linku 158.

Dívka byla svěřena soudem do poručnické péče své babičce spolu s dalšími třemi sourozenci. Poručnice u výslechu nedokázala vysvětlit, kde hledaná dívka je, stala se tak hlavní podezřelou. Po obvinění ji soud poslal do vazby.

Policie se začala případem zabývat na základě poznatku rodinného příslušníka zmizelé dívky, který ji několik měsíců neviděl. Kriminalisté prověřili kromě poručnice i příbuzné dívky, sociálně právní ochranu dítěte, zdravotnická zařízení a další místa. “Dívka byla s jistotou naposledy viděna v říjnu 2017 ve Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela,” uvedl dříve Daněk.

Dívka v době zmizení měřila asi 120 centimetrů, je hubená. Má černohnědé vlasy a hnědé oči a v levém obočí má jizvu.

Zdroj: ČTK

Galerie