SENZACE! Fotbalisté Sparty vyřadili Lazio Řím a jsou ve čtvrtfinále Evropské ligy!

17. března 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Sparty Praha se postarali o pořádné překvapení Evropské ligy. Na hřišti slavného Lazia Řím vyhráli 3:0 a postoupili do čtvrtfinále prestižní soutěže!

Sparta nastoupila bez kapitána Lafaty, kterého v útoku nahradil Juliš. V základu domácích se oproti prvnímu utkání objevil mimo jiné i nejlepší střelec v historii mistrovství světa Miroslav Klose. A jeho spoluhráči zahrozili jako první, pak ale přišly velké sparťanské chvíle. V desáté minutě po Zahustelově centru Krejčí přiťuknul Dočkalovi a ten se levačkou z vápna nemýlil. O chvíli později se hosté radovali podruhé, tentokrát přesně k tyči zamířil Krejčí.

Lazio se z šoku oklepalo v 25. minutě, ale osamoceného Candrevu po brejku vychytal Bičík. Když domácí záložník neuspěl ani o pět minut později s nepříjemnou střelou zpoza vápna, udeřilo potřetí na druhé straně. Minutu před poločasem se z voleje trefil Juliš a domácí fanoušci začali opouštět Olympijský stadion. A ti co zůstali, po přestávce hráče Lazia mohutně vypískali.

Trápení římského týmu pokračovalo i ve druhém poločase. Mauri ani zblízka nedokázal překonat Bičíka, Kloseho teč i Bigliův přímý kop skončily mimo. Sparta tak připravila Laziu první prohru v soutěži v sezoně a sama si prodloužila sérii neporazitelnosti v Evropské lize na dvanáct zápasů. Soupeře pro čtvrtfinále se Sparta dozví v pátek.

Odvetné utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Lazio Řím – Sparta Praha 0:3 (0:3)

Branky: 10. Dočkal, 12. Krejčí, 44. Juliš. Rozhodčí: Buquet – Gringore, Debart (všichni Fr.). ŽK: Frýdek (Sparta). Diváci: 20.000. První zápas 1:1, postoupila Sparta.

Lazio: Marchetti – Konko (67. Mauricio), Biševac, Hoedt, Lulič – Candreva, Biglia, Mauri (57. Felipe Anderson), Parolo, Keita – Klose (57. Matri). Trenér: Pioli.

Sparta: Bičík – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Dočkal, Mareček, Vácha (69. Matějovský), Frýdek, Krejčí (82. Fatai) – Juliš (57. Konaté). Trenér: Ščasný.