Sparta gólem Lafaty v poslední minutě vyhrála Silvestrovské derby

31. prosince 2019·Zprávy·Karolína Stránská

Silvestrovské derby bývalých fotbalistů Sparty a Slavie 31. prosince 2018 v pražském Edenu. Vlevo je David Lafata ze Sparty v utkání internacionálů nad 35 let.

Fotbaloví internacionálové Sparty porazili v Silvestrovském derby Slavii 6:5 gólem nováčka Davida Lafaty z penalty v poslední 50. minutě. Červenobílým nepomohly ani čtyři branky Rudolfa Skácela. Letenští navázali na loňské vítězství 9:4 a ve 33. ročníku tradiční exhibice na konci roku si připsali teprve osmou výhru. V utkání veteránů nad 45 let se po hattricku slávisty Luboše Kozla zrodila remíza 5:5.

Sparta si v derby internacionálů nad 35 let v posledních dvou letech mírně vylepšila bilanci, kterou má jinak stále výrazně příznivější s 21 výhrami Slavia. Letenští posílili ofenzivu o nejlepšího střelce ligové historie Lafatu a stále aktivní hráč Olešníku v krajském přeboru ozdobil návrat do rudého dresu hned ve čtvrté minutě vedoucím gólem