Trest pro Rooneyho za řízení v opilosti: Dva roky nesmí za volant a 100 hodin veřejných prací

Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace Wayne Rooney přišel na dva roky o řidičský průkaz. Jednatřicetiletý útočník Evertonu, který se před soudem k prohřešku přiznal, navíc musí za řízení v opilosti odpracovat sto hodin veřejně prospěšných prací.

Policie zastavila Rooneyho v noci 1. září nedaleko jeho domova v hrabství Cheshire. Při dechové zkoušce překročily naměřené hodnoty třikrát povolený limit. Ve stejný večer se navíc na sociálních sítích objevily fotografie bývalého hráče Manchesteru United z večírku v nedaleké vesnici, kde prý tancoval na stole a zpíval.

“Rozsudek samozřejmě přijímám. Chci se veřejně omluvit za neodpustitelné rozhodnutí, byla to hrozná chyba,” uvedl Rooney v prohlášení. “Už jsem se omluvil rodině, trenérovi, šéfovi a všem v Evertonu. Teď se chci omluvit všem fanouškům a každému, kdo mě během kariéry podporoval,” dodal pětinásobný vítěz anglické ligy s United.

Právníci slavného fotbalisty žádali soudce, aby neuděloval veřejně prospěšné práce, protože se Rooney věnuje dobročinným aktivitám. John Temperley však reagoval tím, že nebyl přesvědčen o tom, že ani dost vysoká pokuta by měla stejný účinek.

Pro Rooneyho, který je s 53 brankami ve 119 zápasech nejlepším střelcem anglického národního týmu, nejde o první incident s alkoholem. Loni v listopadu byl například zachycen na svatební oslavě v době, kdy se měl věnovat léčbě kolena.

Zdroj: ČTK