V ostravské zoo havaroval výletní vláček, čtyři lidé jsou zranění

22. srpna 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Ilustrační fotografie

V ostravské zoologické zahradě v úterý krátce po poledni havaroval výletní vláček. Soupravě údajně selhaly brzdy. Dva vagony se převrátily. Čtyři lidé utrpěli zranění. ČTK to řekl mluvčí ostravské policie Richard Palát, který potvrdil, že se policie kolizí zabývá.

Vláček podle výpovědi svědků při klesání začal najednou zrychlovat, vyjel mimo komunikaci a havaroval. První dva vozy se převrátily. Zranění utrpěli čtyři cestující, kteří v nich cestovali.

Sedmdesátiletý řidič uvedl, že soupravě selhaly brzdy. “Nyní zkoumáme, zda nehodu skutečně zavinila technická závada,” uvedl Palát. Dodal, že policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Je ale možná, že jej překvalifikuje na obecné ohrožení z nedbalosti.

Záchranáři na místě ošetřili čtyři lidi. Je ale možné, že zraněných bude víc, podle policie pravděpodobně další lidé vyhledali ošetření později. Jeden z vozů přímo zavalil čtyřicetiletého muže a desetileté dítě. “Svědci události je vyprostili. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, chlapec měl bouli na hlavě a udával bolest hlavy,” uvedl mluvčí záchranářů Ladislav Lang.

Oba sanitky převezly do ostravské fakultní nemocnice. Tam skončila i sedmadvacetiletá žena, která při nehodě utrpěla zranění stehna a bérce a pětiletá dívka si stěžovala na bolest kotníku.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články