Vražedkyně Janáková porodila chlapce. Do vězení se vrátí za rok

3. září 2019··Barbora Pisingerová

Odsouzená vražedkyně Petra Janáková (29) přivedla v pátek na svět zdravého syna. Identitu otce dítěte nadále tají. Nemocnici následně opustila na revers, do vězení by se měla vrátit příští rok na podzim. O případu informovala FTV Prima.

Odsouzená vražedkyně Petra Janáková v pátek porodila zdravého chlapce. Ženu usvědčenou z vraždy sběratele Evžena B. (†50) a dvou dalších neúspěšných pokusů o vraždu propustili z vězení letos v červnu kvůli těhotenství. Jak žena ve vězení otěhotněla nyní vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Identitu otce dítěte Janáková nadále tají.

“Porod probíhal normálně, na to, že to je druhý porod, tak v pohodě. Porodila jsem v pátek v Královéhradeckém kraji a pak jsem následně odešla na revers,” uvedla žena v rozhovoru pro FTV Prima. V nemocnici ji prý navštívili policisté, kteří měli dítěti odebrat vzorky DNA.

Janáková odmítá, že by otěhotněla schválně s úmyslem dostat se z vězení. “Vůbec jsem nevěděla, že takovýhle zákon existuje,” tvrdila před kamerami. Žena odmítá i to, že by se výkonu trestu měla nadále vyhýbat. “Nemám v plánu nikam utíkat. Nemám řidičák, natož cestovní pas a nikdy jsem neměla,” uvedla.

Podle televize Nova měla Janáková kolem loňských Vánoc ve vazební věznici mužskou návštěvu. Při této návštěvě ale zřejmě neotěhotněla, protože se zmíněným mužem nebyli ani na chvíli o samotě. Otcem dítěte by tak mohl být dozorce nebo jiný vězeň, který Janákové mohl sperma doručit do cely. “Momentálně je tato záležitost ve fázi prověřování,” řekla televizi mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Petra Janáková zatím ve vězení strávila dva roky. Za mříže se vrátí zřejmě příští rok v září, rok po porodu. Celkem od soudu dostala 30 let.

Na vraždě se kromě Janákové podílel 31. července 2017 také její tehdejší manžel Jaroslav Janák. Sběratele mincí a známek z Prahy vylákal pár pod záminkou obchodu na schůzku a Janáková ho při společné jízdě autem poblíž Lázní Bělohrad střelila zezadu do hlavy. Janák pak tělo odtáhl do kukuřičného pole a muži sebral telefon, doklady a 34.000 korun.

Manželé Janákovi se také dvakrát neúspěšně pokusili zavraždit svého zaměstnance z herny v Nové Pace. Navedl je k tomu jejich spoluobžalovaný Martin Herzán, který uzavřel se zamýšlenou obětí životní pojistku a s Janákem se domluvil, že se o peníze vyplacené pojišťovnou rozdělí. Herzán si za návod k vraždě odsedí osm let. Janákovi podle soudů připravovali i další dvě loupežné vraždy sběratelů. Janák, který se přiznal při policejních výsleších a usvědčil i svou tehdejší ženu a Herzána, dostal trest 28 let.

- další články