TIP FREKVENCE 1: Národní týden manželství připomíná výstava svatebních oznámení

Druhý únorový týden je ve znamení Národního týdne manželství. V České republice se koná již desátým rokem. Máte důvod k oslavám?

V Česku se rozpadá téměř polovina manželství. Přitom do svazku vstupujeme dobrovolně a svatbu ve většině případů do světa nadšeně oznamujeme. A rádi ji slavíme s rodinou a přáteli.

Pokud jste svatbu absolvovali, možná si vzpomenete na okamžik, kdy jste se s partnerem rozhodovali, jaké svatební oznámení zvolíte.

Není to tak dávno (i když to bylo minulé století), kdy svatební oznámení tisklo jen pár vybraných zařízení. Na výběr bylo z několika vzorů a citátů, které byly nedílnou součástí každého oznámení.

Připomeňme jednu hodně omílanou (i když pravdivou) citaci: „Jdi s tím, kdo tě má rád!“ (V. Hugo).

Pokud nad svatebními oznámeními propadáte do lehké nostalgie, máme pro vás tip na netradiční výstavu. Ve Zlíně si můžete prohlédnout zajímavá svatební oznámení, předmanželské smlouvy z první poloviny minulého století.

Nejstarší svatební oznámení je tady z roku 1937. Je psáno na stroji a je barevně dozdobené.

Raritou výstavy je oznámení o trvání manželství po dobu 50 let.

Zajímavé jsou i svatební telegramy. Dříve narození si jistě pamatují, jak se uprostřed svatební hostiny začaly telegramy předčítat. Obvykle se jednalo o veršíky, před kterými by se svatebčané nejraději schovali pod stůl.

Ať už se vydáte na výstavu do Zlína, nebo pozvete manžela nebo manželku do kina, užijte si to!

TIP FREKVENCE 1: 10 maličkostí, které vaše děti milují. Co je dělá šťastnými?

VIDEO: Muž se po 14 letech oholil a nikomu to neřekl! Rodina reagovala roztomile