Z vraždy novorozeněte v Teplicích policie obvinila jeho matku

Z vraždy novorozeněte v Teplicích policie obvinila jeho matku

Zdroj: Policie ČR

22. dubna 2018·Karolína Stránská

Policie obvinila devětadvacetiletou ženu z Teplic z vraždy novorozeněte. Jde o matku dítěte, která mu po porodu neposkytla dostatečnou péči, a v důsledku toho chlapec zemřel, informovala ČTK mluvčí policie Alena Bartošová. “V případě odsouzení ženě hrozí trest odnětí svobody od 15 do 20 let, případně trest výjimečný,” dodala.

Tělo novorozence bylo objeveno ve čtvrtek v podvečer v kontejneru ve Zrenjaninské ulici ve čtvrti Řetenice. Místo je jen několik desítek metrů od teplické nemocnice, kde je i babybox. Podezřelou ženu zadrželi policisté v sobotu kolem poledne.

“Vypátrána byla na základě vlastního šetření krajských kriminalistů a teplických policistů. Obviněná s policií spolupracuje, k činu se přiznala,” řekla Bartošová. Policisté podají státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby. Zároveň si vyžádají znalecké posudky z oboru zdravotnictví.

Zdroj: ČTK

🔥 Právě nejčtenější v kategorii Zprávy

Doporučujeme