5 znaků, podle kterých na první pohled poznáte, že to přeháníte s alkoholem

12. března 2017·Články·Redakce

Chodíte každý víkend pařit s přáteli? Nebo si otevřete doma dvě tři piva před spaním a máte pocit, že je vše pod kontrolou? Možná tomu nebudete věřit, ale už při dvou skleničkách alkoholu denně bojuje vaše tělo s nelichotivými následky! A ty ovlivňují nejen vzhled, ale mají velký vliv na naše zdraví. A to rozhodně ne příznivý.

#1 Vypadáte strhanější a na svůj věk starší

Dehydratace je prvním známkou toho, že máte problém. Díky ní přichází problémy s ledvinami, s játry a samozřejmě ovlivňuje krevní tlak. Dehydrovaná kůže ztrácí lesk, je našedlá a všechny vrásky, které vás do teď zdobily, se výrazně prohlubují. Někdy se objeví akné – a to nejen na obličeji, ale na zádech či ramenou.

#2 Srdce na útěku

Alkohol zvyšuje krevní tlak, což je samo o sobě pocitově nepříjemné, jako by srdce utíkalo napřed. Tento jev ohrožuje lidský organismus na životě. Hrozí zde velmi reálné riziko kardiovaskulárních onemocnění.

#3 Kruhy pod očima, že byste se na nich mohli houpat

Možná si pod vlivem alkoholu připadáte mnohem více zábavní a přítažliví, realita rána je ale zcela odlišná. Oteklé vaky a černé kruhy jsou důsledkem únavy, zatížené ledviny o sobě dávají vědět. Na tohle nepomůže ani ten nejlepší make-up.

#4 Jste náladoví a nervózní

Promile prohlubují deprese a stavy úzkosti a s přibývajícími sklenkami vidíte svět jen ve dvou barvách. Všechno je buď úžasné, nebo otřesné. Černobílé okolí buď milujete, nebo nenávidíte. Obě možnosti vyháníte do extrému a ztrácíte nad sebou kontrolu. Veškerá rozhodnutí odložte na dobu, kdy budete střízliví, jinak budete ráno svých činů velmi litovat.

#5 Dobrovolně blíž konci?

Až deset procent lidí ve věku 20-60 let zemře z důvodu přemíry alkoholu. Nevinná sklenička před spaním zvyšuje riziko rakoviny kůže u žen až o 13 procent! Játra, ledviny, srdce – raději nemluvit. Nebo spíše přehnaně nepít.

TIP

Pokud se opravdu chcete napít a nebýt mimo partu, mějte vždy po ruce dostatek čisté vody, která snižuje riziko intoxikace. Na všechny slazené nápoje zapomeňte. A nezapomeňte se vždy před každou alkoholovou nocí pořádně najíst.

Články - další články