FOTO: Úředníci vymysleli originální způsob, aby se lidé na fotografiích nesmáli

26. července 2018··Lukáš Vaněk

Na průkazové fotografii by se člověk neměl usmívat, což je pravidlo, které platí nejen v našich končinách, ale také například v USA. Tamní úředníci proto přišli se zajímavých řešením, aby lidé zachovali při fotografování vážnou tvář.

Na lidi v americkém státě Ohio si úředníci vymysleli dokonalou zbraň, která zaručí, aby se na křesle během fotografování nesmáli. Co si na ně připravili?

Stačila k tomu obyčejná fotografie hvězdného basketbalisty LeBrona Jamese, místního rodáka, jenž odehrál za tamní basketbalový klub Cleveland Cavaliers jedenáct sezon.

Místní patriot se však rozhodl, že změní angažmá a od nové sezony bude oblékat dres týmu Los Angeles Lakers, což většinu fanoušků Clevelandu popudilo. Toho právě využili úředníci na úřadu a pod objektiv, který snímá uchazeče o fotografii do průkazu, umístili snímek basketbalisty Jamese, někdejšího miláčka Ohia, ve žlutém dresu Lakers.

Ačkoli se může jednat o cynické řešení, jeho originalitu mu nelze upřít.

At the Ohio DMV, where it's forbidden to smile for your license picture. They enforce this rule by making you look at the Lebron on Lakers picture…

Zveřejnil(a) Roni Zemelman dne Čtvrtek 19. červenec 2018

- další články