Hitovka týdne: Elton John – Candle In The Wind

1. července 2021·Hudba·Lenka Skrzeczkova

Zpěvák Elton John. (Foto: Shutterstock)

Stalo se vám, že máte s nějakou životní vzpomínkou spojenou píseň, kterou když posloucháte, zažíváte nostalgickou chvilku? Proto si pro vás rádio Frekvence 1 připravilo novinku v podobě Hitovky týdne. Každý týden vybereme jeden song, který zveřejníme na Facebooku a Instagramu a vy máte jedinečnou možnost se zapojit do vysílání. Tentokrát jsme pro vás vybrali hit od Eltona Johna - Candle In The Wind.

Prostřednictvím dnešní hitovky týdne se vrátíme do roku 1997. V tom roce tragicky zahynula princezna Diana. Celý svět z toho byl smutný a dojímal se písničkou Eltona JohnaCandle In The Wind, která zazněla i na jejím pohřbu (6. září 1997), a která tehdy vedla všechny hitparády.

Elton John písničku napsal už v roce 1973 původně pro Marylin Monroe. V roce 1997 její text upravil a poté, co vyšla na singlu, trhala rekordy po celé planetě. Koupilo si ji 33 milionů lidí a tím se stala nejprodávanějším singlem všech dob. Ve všech světových hitparádách byla první a v USA to byl i nejprodávanější singl roku 1997. Všechny peníze, které se jeho prodejem vydělaly, byly použity na charitativní účely. Princezna Diana by ve čtvrtek 1.7. oslavila 60. narozeniny.

Jak se zapojit?

Stačí pod příspěvek Hitovky týdne na Facebooku a Instagramu napsat s čím máte píseň spojenou nebo co si okamžitě vybavíte, když ji slyšíte. Vaše nejzajímavější odpovědi se pak objeví v rámci  Sobotní party na Frekvenci 1. Kde bude společně s vámi nostalgicky vzpomínat moderátor Ondra Kubala! Tak s čím máte spojený tento hit od Eltona Johna? Napište nám!

Hudba - další články