Jeho hity známe všichni, živě je už nezahraje. Legendární zpěvák ohlásil poslední turné

Letošní turné slavného amerického zpěváka Paula Simona bude jeho poslední. Šestasedmdesátiletý skladatel a písničkář to oznámil na sociálních sítích. V květnu vyrazí na turné nazvané "Homeward Bound - The Farewell Tour", které ho zavede kromě Kanady a USA i do sedmi evropských zemí. Českou republiku tentokrát Simon v seznamu nemá.

Cestování Simona zmáhá a vadí mu odloučenost od rodiny. “Vybírá si daň, která mi bere radost z hraní,” napsal zpěvák, který je mnohonásobným držitelem ceny Grammy. Zármutek mu rovněž způsobila smrt jeho kamerunského kytaristy Vincenta N’guiniho, který zemřel loni v prosinci.

Simon se svými písněmi proslavil po celém světě, zejména jako člen folkrockového páru Simon & Garfunkel. K jeho nejslavnějším písním patří “The Sound of Silence”, “Mrs. Robinson” nebo “Bridge Over Troubled Water”. Členem rockové síně slávy je jako sólový zpěvák i ve dvojici s Artem Garfunkelem.

V Československu poprvé Simon vystoupil v roce 1991 na stadionu pražské Sparty. Ještě předtím v roce 1990 zazpíval na vystoupení v newyorské katedrále svatého Jana, kterým vzdaly osobnosti americké kultury čest prezidentu Václavu Havlovi na závěr jeho návštěvy USA. Naposled mělo české publikum možnost Simona vidět v říjnu 2016, kdy v Praze zahájil své evropské turné.

Zdroj: ČTK