Kajínkova přítelkyně promluvila: Svoje si odseděl už dávno. Není pomstychtivý!

Jiří Kajínek, který si odpykává doživotní trest za dvojnásobnou nájemnou vraždu, má být díky milosti prezidenta Zemana propuštěn na svobodu. Z překvapivé zprávy se raduje zejména Kajínkova přítelkyně.

„Odseděl si to svoje už dávno, takže nikomu nic nedluží. Nemusí se schovávat a mít pocit, že po něm někdo něco bude chtít. A rozhodně není pomstychtivý, takže určitě nebude mít důvod si s někým něco vyřizovat,“ řekla Kajínkova přítelkyně v rozhovoru pro Právo.

Žena, která žije na jižní Moravě, je s nejznámějším českým vězněm v každodenním telefonickém kontaktu a pravidelně ho navštěvuje ve vězení. Jestli Kajínkovi první kroky povedou na jižní Moravu, nechtěla jeho přítelkyně sdělit. Prozradila ale, jak se Kajínek chystá na odchod z vězení.

„Bude se mu sedět v klidu, protože už počítá s tím, že to má slíbeno. Nemíní si ani brát s sebou z vězení věci, které tam má. Chce je rozdat ostatním spoluvězňům, a to včetně televize, a nějakým způsobem se takto rozloučit,“ dodala Kajínkova partnerka.

Rozhodnutí o udělení milosti Kajínkovi je připraveno, prezident ho podepíše po návratu z návštěvy Číny, ze které se vrací 18. května.

Galerie