Kdy přeskočila jiskra? Macron se prý do své ženy zamiloval při zkoušení Kunderovy hry

Jiskra mezi budoucím francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a jeho tehdejší učitelkou Brigitte Trogneuxovou přeskočila při školním představení hry Milana Kundery Jakub a jeho pán. Ona vedla divadelní kroužek a on hrál hlavní roli, píše britský deník The Sun.

Hra Milana Kundery Jakub a jeho pán nese podtitul Pocta Denisi Diderotovi. Podle románu Jakub fatalista tohoto francouzského osvícence a encyklopedisty ji totiž na počátku 70. let česko-francouzský romanopisec napsal.

Macron potkal svou ženu v raných devadesátých letech, když mu bylo 15 let a chodil na katolické střední škole v Amiensu do třídy s jednou z Brigittiných dcer Laurence, která je stejně stará jako Macron. Jeho rodiče se původně domnívali, že je zamilovaný do ní, než vyšlo najevo, že jeho láskou je o 24 let starší učitelka Brigitte, píše The Sun.

Jako sedmnáctiletý Emmanuel učitelce Brigitte řekl, že ať se stane co chce, ožení se s ní, uvedla loni v dubnu ona sama pro francouzský týdeník Paris Match. K tomu došlo v roce 2007, kdy mu bylo 30 a jí 54 let.

Zdroj: ČTK

Galerie