Osm vyvolených se podívá zadarmo na Měsíc. Stačí splnit dvě podmínky japonského miliardáře

3. března 2021·Koktejl·Lenka Skrzeczkova·ČTK

Japonský miliardář Kusaku Maezawa. (Foto: ČTK/AP/Koji Sasahara)

Japonský miliardář Jusaku Maezawa hledá osm spolucestujících, které s sebou vezme na let kolem Měsíce plánovaný na rok 2023. Informoval o tom server BBC. Zájemci se mají hlásit na stránkách dearmoon.earth. Pětačtyřicetiletý výstřední boháč Maezawa před rokem zrušil svůj "inzerát" na výběr dívky, s níž chtěl k Měsíci letět. Potenciálních partnerek se mu tehdy ozvalo skoro 30.000. V roce 2018 zas tvrdil, že s sebou k Měsíci vezme šest až osm umělců.

“Chci lidi z různých prostředí, aby se ke mně připojili,” oznámil Maezawa v úterý na Twitteru. “Koupil jsem všechna místa, takže to bude soukromý let,” dodal s tím, že cestu platí, takže ti, kdo s ním poletí, to budou mít zdarma. Kolik peněz za cestu zaplatí, dosud zveřejněno nebylo.

Uchazeči musí podle BBC splnit dvě kritéria: měli by “pokročit v jakékoli činnosti, která nějakým způsobem pomáhá ostatním” a měli by být “ochotní podporovat další členy posádky”.

Movitý Japonec se v roce 2018 přihlásil jako první vesmírný turista, který se vydá k Měsíci kosmickou lodí společnosti SpaceX amerického podnikatele Elona Muska. Na oběžnou dráhu Měsíce se cestující této lodi podívají jako první lidé od roku 1972, kdy Spojené státy skončily s vesmírným programem Apollo.

Bývalý bubeník punkové kapely Maezawa začal s podnikáním koncem 90. let v hudebním průmyslu. V roce 2004 založil internetový obchod s oblečením Zozotown.

Koktejl - další články