MasterChef Česko se blíží do finále. Porotci prozradili, jak to bylo s Pavlínou

3. listopadu 2020·Články·Lenka Skrzeczkova

Pavlína Lubojatzky (Foto: Instagram masterchefcz)

Kulinářská show MasterChef Česko 2020 se blíží do finále. Diváky už od zjištění, kdo bude letošním nejlepším amatérským kuchařem Česka dělí pár hodin. S tím ale vzrůstá na sociálních sítích vlna napětí a nevole. Do finále se totiž s Romanem Stašou probojovala nepříliš oblíbená Pavlína Lubojatzky. Fanoušci ji velmi často obviňují z toho, že je otravná fňukna, která si ve finále být nezaslouží. Porotci to ale vidí jinak a vůbec je takové řeči nezajímají. Informoval o tom server eXtra.

Pavlína neměla žádnou výhodu

Show MasterChef je natočená dávno dopředu, takže diváci svými negativními komentáři porotce neovlivňovali. Na druhou stranu je podle šéfkuchařů dobře, že diváci se vyjadřují. “Někdy se mi to čte samozřejmě špatně, protože spousta reakcí je naštvaných. Český národ raději nadává, než chválí,” uvedl Jan Punčochář pro eXtra.cz.

Také vyloučil, že by Pavlínu drželi v soutěži na rozkaz někoho. “Spekulace o tom, že jsme Pavlínu museli pouštět dál kvůli příkazu Novy, jsou samozřejmě naprostý nesmysl. Takový příkaz bych nepřijal, mám nějakou pověst a za svými rozhodnutími si musím stát,” dodal.

Sympatie nehrají roli

Hlavní důvod proč si většina diváku Pavlínku neoblíbila byl, že se chovala hystericky a své emoce projevovala více než ostatní. Podle některých se do finále probrečela a tím si všechny proti sobě otrávila. “Pavlína tam je neprávem. Už měla dávno vypadnout,” napsal jeden z fanoušků do komentářů na Facebooku.

“Máme hodnotit člověka jako osobnost, nebo jeho jídlo? Tohle je show o vaření a každá vyřazovací výzva navíc jede od nuly. Co se stalo minule, to neřešíme, je to smazané,” popisuje Punčochář. Negativní reakce nechápe ani kolega Radek Kašpárek.

“Pavlína se často dostávala do souboje, kdy se mezi ní a druhým soutěžícím rozhodovalo, kdo půjde pryč. A diváci mají proti nám jednu nevýhodu: nemají možnost její jídla ochutnat,” doplnil Kašpárek pro eXtra.cz. Je sice zmatkař, ale chuť hraje roli vždycky. “Nechávala se sice rozhazovat vlastními chybami, chuť prostě má a ta je v této fázi rozhodující,” uvedl.

O trofej MasterChefa zabojují Roman s Pavlínou. Soutěž podle porotců dostane ještě pořádné grády. Kdo v poslední výzvě uspěje a kdo půjde domů zklamaný? Velké finále diváci mohou sledovat už dnes večer na TV Nova.

Foto: Instagram masterchefcz

Články - další články

Doporučujeme