Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Podívejte se s námi k Dlouhým stráním

Pojeďte s Frekvencí 1 na výlet! Máme pro Vás tip na víkend nebo volný den, který si můžete užít u nás doma. A věřte, že na své si zde přijdou nejen děti, ale i rodiče. Respektive všichni technicky zaměření tatínci.

Vydáme se totiž za jedním ze 7 divů Česka, konkrétně na vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Najdete ji v Jeseníkách. Je to třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě! Exkurze jsou tu možné celý rok, ale vždy po on-line objednání. S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci si ale dopředu ještě zjistěte, zda je při prohlídce nutné mít roušky či nikoli.

Při prohlídce samotné se můžete těšit na technologické provozy v podzemních prostorách. Největším zážitkem je pak impozantní horní vodní nádrž na hoře Mravenečník ve výši 1350 metrů. Mezi 7 největších divů patří elektrárna Dlouhé stráně už od roku 2005.

Na horní nádrž můžete také vyjet 6-ti sedačkovou lanovkou z lyžařského areálu Kouty. Vystoupíte asi 4,5 km pod nádrží a můžete zvolit cestu po vlastní ose nebo počkat na minibus, který tu jezdí.

Po návštěvě nádrže si můžete spolu s dětmi užít sportovní aktivity v areálu Kouty. Půjčí Vám tu kolo, koloběžku nebo brusle. Děti určitě ocení naučnou stezku Rysí skála, protože na ní potkají skřítky a pohádkové bytosti.

Výlet na Dlouhé stráně, to je den nabitý zážitky uprostřed krásné chráněné krajinné oblasti. Objevte jeden ze sedmi divů Česka, který stojí za výlet do Jeseníků rozhodně stojí.

A protože trasa pochodu nebude zrovna krátká, nezapomeňte do batůžků zabalit chutnou svačinu. Doporučujeme ovesné sušenky od Emca, a to kvůli vysokému podílu vlákniny, díky níž vás sušenky příjemně zasytí. Vybrat si můžete z 5 příchutí – oříšek, čokoláda, kokos, jablko a borůvky.