Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Vydejme se na Slovácko

Vydejme se tentokrát na Slovácko, konkrétně pod svahy Bílých Karpat do města Strážnice, které je známé především vínem a lidovými tradicemi. Děti si tu určitě užijí skanzen nebo zámek a dospělí víno. Vínu samotnému je věnována i část Muzea vesnice jihovýchodní Moravy – uvidíte tu vinohradnické stavby s originálním vnitřním vybavením a vinicí.

Ve strážnickém zámku sídlí Národní ústav lidové kultury, kde budete moci obdivovat více jak 400 exponátů lidových hudebních nástrojů a nahrávek. A to je něco pro zpěváky!

Stezka strážnickými vinohrady je jako dělaná pro pěší i cyklisty. Těšit se můžete na výlet kolem vinných sklepů na kopec Žerotín, kde jsou nádherné vinohrady a hlavně skvělá vyhlídka na celou Strážnici. Děti určitě ocení plavbu na výletní lodi po Baťově kanále. A rozhodně si nenechte ujít rozhlednu a malý skanzen v přírodě, Salaš Travičnou.

Když už mluvíme o přírodě: víte, že stromem Slovácka je oskeruše? Nejvíc stromů jeřábu oskeruše objevíte právě u Strážnice, v Tvarožné Lhotě mají dokonce tyto stromy muzeum.

Výlet do Strážnice spojuje krásnou přírodu, historii a pohodu.

A jelikož vám na čerstvém vzduchu určitě vyhládne, máme pro vás tip na ideální svačinu. Přibalte si do batůžku ořechové tyčinky Emco. Dodají vašemu tělu potřebnou energii a příjemně zasytí. Arašídy, mandle, pistácie, kešu, zkrátka tolik možností, ze kterých si vybere každý. Skvěle chutnají a vejdou se do každé kapsy.